Podsumowanie pracy dydaktyczno – wychowawczej

W czwartek odbyło się uroczyste podsumowanie pracy dydaktyczno – wychowawczej w Zespole i Oddziałach Przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Radziłowie. Uroczystość prowadziła uczennica kl.V – Kamila Żmijewska, która powitała wszystkich obecnych.  a w szczególności inspektora do spraw oświaty pana Mirosława Gądka, dyrektora SP Radziłów pana Mariusza Kaszaka, wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz wszystkich przedszkolaków.

W bieżącym roku szkolnym do Zespołu i Oddziałów Przedszkolnych uczęszczało 54 dzieci. Wychowawcami były: pani Barbara Grądzka, pani Elżbieta Czerwonka, pani Alina Żmijewska. W zerówkach pracowały również: pani Ewa Kowalewska, pani Barbara Grądzka i pani Marzena Sulewska. We wszystkich grupach aktywnie działały klasowe Rady Rodziców, które wspomagały pracę wychowawców poprzez zakup środków czystości, materiałów szkolnych, zabawek, gier, ozdób świątecznych, odtwarzacza DVD. Rodzice bardzo chętnie sprawowali opiekę podczas imprez klasowych i wycieczek szkolnych.

Dzieci brały czynny udział w kulturze uczestnicząc w 6 wycieczkach zamiejscowych. Wyjeżdżały 3 razy do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na sztuki pt. “Piotruś i wilk”, “Baśń o rycerzu bez konia”, jeden raz do kina w Łomży na film pt. “Czarnoksiężnik z Oz – powrót Dorotki”, dwa razy do BPN na zajęcia praktyczne w terenie. Wychowawcy organizowali imprezy klasowe i przygotowywali dzieci do uroczystości, konkursów szkolnych, gminnych i pozaszkolnych.

Odbyły się takie imprezy jak: ognisko, Andrzejki, Mikołajki, Wigilia, Dzień Babci i Dziadka, Powitanie Wiosny, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka. Dzieci wzięły udział w konkursach takich jak: w Gminnym Konkursie Recytatorskim “Jesień w poezji”, Szkolnych Konkursach Plastycznych: “Witaminki dla Rodzinki”, “Bezpieczne Wakacje”, Rejonowym Konkursie Plastycznym “Cztery Pory Roku”, w Gminnym IX Biegu Jelonka oraz w inscenizacji “W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch”. Przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z pracownikiem BPN, z policjantem, pielęgniarką szkolną i z pedagogiem szkolnym. Dzieci z wadami wymowy miały zapewnioną pomoc logopedyczną.