Dzień Dziecka

Dnia 30.05.2004 r. na stadionie w Radziłowie przy ulicy Sportowej odbył się festyn z okazji dnia dziecka, organizowany przez Urząd Gminy. Przybyło bardzo dużo osób.

Festyn rozpoczął się o godzinie 12.00. Władze gminy przygotowały konkursy. W zawodach uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych z Mścich, Radziłowa, Klimaszewnicy, Kramarzewa. Pierwszą konkurencją były wagoniki, polegały one na tym że, jedna osoba biegła, okrążała słupek, a do niej dołączała następna i tak, aż do ostatniego uczestnika. Następny etap to przeciąganie liny, wszyscy ciągnęli bardzo mocno, chociaż nie wszystkim starczało do końca siły. Następnie odbył się bieg przez skakankę. W tej konkurencji wszyscy wykazali się sprytem i wytrzymałością. Nikt się nie poddawał i każdy chciał być jak najszybciej na mecie. Bieg z piłką lekarską był niełatwą konkurencją. Chociaż piłka waży 3 kilogramy, wszyscy starali się donieść ją do mety. Wszystkie drużyny walczyli bardzo zawzięcie. Następnie odbył się bieg pod płotkami. Wszyscy biegli bardzo szybko, każdy chciał być pierwszym na mecie. Kolejny etap to skok dostawny. Polegał on na tym, że jedna osoba skakała, a druga osoba skakała od tego miejsca do którego skoczył pierwsza. Wszyscy starali się skoczyć jak najdalej. Strzał do bramki z unihokeja to zapewne niełatwa konkurencja. Wymagała ona opanowania i skupienia, lecz dzieci trafiali celnie. Na tym zakończyła się rywalizacja dzieci. Najlepsi okazali się uczniowie ze szkoły podstawowej ze Mścich. W skład drużyny wchodzili następujące osoby Przemysław Karwowski, Marek Krymski, Mariusz Dąbrowski, Dawid Obrycki, Justyna Malinowska, Wioleta Polkowska, Wioleta Przestrzelska, Paulina Ramotowska. Grupa ta wygrała wszystkie konkurencje oprócz przeciągania liny. Zwycięzcy byli bardzo szczęśliwi, ale najbardziej cieszyli się ich opiekunowie. Oto tabela wyników:

 

Konkurencje\drużyny Radziłów Mścichy Klimaszewnica Kramarzewo
Bieg dookoła słupka 2 4 1 3
Bieg z piłką  lekarską 3 4 1 2
Bieg z przejściem pod płotkiem 1 4 2 3
Bieg ze skokami przez skakankę 2 4 3 1
Strzały na bramkę unihokejową 1 4 2 3
Skoki dodawane 2 4 1 3
Bieg – „dołączanie wagoników” 1 4 2 3
Przeciąganie liny 4 1 3 2
Razem 16 29 15 20
Miejsce III I IV VI

 

Około godziny 15.00 rozpoczął się mecz pomiędzy Zniczem Radziłów, a Polonią Raczki. Mecz przyniósł bardzo wiele emocji. Każdy miał swoich ulubieńców. Mecz ze znaczącą przewagą wygrał Znicz Radziłów 3:1. Na festynie było bardzo dużo atrakcji. Jedną z nich był bokser. Każdy mógł sprawdzić siłę. Przeważnie uderzali chłopcy, choć zdarzały się odważne dziewczyny, które próbowały swoich sił. Na festynie były również darmowe zjeżdżalnie, trampolina. Czas umilała muzyka. Wszyscy zmęczeni, ale uśmiechnięci o godzinie 18.00 wrócili do domu.
Dzień dziecka tego roku był super. Miejmy nadzieję, że na drugi rok będzie tak samo udany. Wszyscy tego dnia bawili się świetnie i nikt nie żałował tego, że przyjechał na tą imprezę.

foto:Z.Mroczkowski, M.Sosnowski

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *