Gimnazjum w Radziłowie

Dziś jest: 27 lipca, czwartek. Imieniny: Lilii, Aurelego, Wszebora, Dionizego, Natlii, Julii

Polecamy: Galerie zdjęć · Księga Gości · Gmina Radziłów ·Testy ruchu drogowego · Zdjęcia klas · Kronika · Biblioteka · Dodaj artykuł · Sport · Absolwenci gimnazjum · Dokumenty · Słownik gwary uczniowskiej · e-grajewo· Gmina Radziłów na starej fotografii · Filmy
Jesteś: Uczeń» Prace uczniów

Zmiany w serwisie Gimnazjum Radziłów: 27-07-2017     Twitter Youtube Facebook


Platforma e-learningowa

Prace uczniów

Uchodźcy z Syrii Uchodźcy z Syrii
Prezentacja przygotowana na zajęciach Szkolnego Koła PCK
 
Walory turystyczne Niziny Mazowieckiej Walory turystyczne Nizin Środkowopolskich
W skład Nizin Środkowopolskich wchodzą: Nizina Mazowiecka, Nizina Śląska, Nizina Podlaska, Nizina Południowowielkopolska.
 
  
Walory turystyczne Niziny Mazowieckiej Walory turystyczne województwa podlaskiego
Twierdza Osowiec - rosyjska twierdza z drugiej połowy XIX wieku składająca się z czterech fortów, położona na terenie osady Osowiec-Twierdza, znana z 6,5-miesięcznej obrony podczas I wojny światowej.
 
  
Walory turystyczne Niziny Mazowieckiej WYCIECZKA TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZA -SUWALSZCZYZNA
Hańcza - jezioro położone na Pojezierzu Wschodniosuwalskim. Jego głębokość - według najnowszych badań- wynosi 106,1 m (stare dane podają wartości 108,5, 111,5 lub 113 m), co sprawia, iż jest to najgłębsze jezioro w Polsce.
 
  
Walory turystyczne Niziny Mazowieckiej Walory turystyczne Tatr
Tatry - najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat. Tatry leżą w Łańcuchu Tatrzańskim, w Centralnych Karpatach Zachodnich.
 
  
Walory turystyczne Niziny Mazowieckiej Walory turystyczne Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej
Makroregion geograficzny położony w południowej Polsce. Stanowi wschodnią część Wyżyny Śląsko-Krakowskiej. Tworzy pas długości ok. 80 km, pomiędzy Krakowem a Częstochową. W pasie tym wzgórza wznoszą się na wysokość 300-515 m n.p.m.
 
  
Walory turystyczne Niziny Mazowieckiej Walory turystyczne Niziny Mazowieckiej
Nizina Mazowiecka jest jedną z największych pod względem powierzchni krain Polski. Stanowi ona fragment rozległego, równoleżnikowego pasa nizinnego zwanego Krainą Wielkich Dolin.
 
  
Walory turystyczne Sudet Walory turystyczne Sudet
Sudety to obok Gór Świętokrzyskich najstarsze góry w Europie. Po raz pierwszy nazwę gór wymienia grecki geograf Klaudiusz Ptolemeusz w II w. n.e. Sudety ze względu na swoją budowę oraz specyficzny klimat są bardzo ciekawą propozycją dla turystów z całego Świata.
 
  
Tatry Poprzez podlaskie parki narodowe - plan wycieczki
...Trasa rozpoczyna się przy siedzibie BPN-u i prowadzi ścieżką "Las" do wieży widokowej. Na wiosennych rozlewiskach możemy obserwować wiele gatunków ptaków wodno-błotnych.
 
  
Tatry Tatry
Tatry stanowią główną atrakcję przyrodniczą. To jedyne wysokie góry w Karpatach Polskich. Tylko w Tatrach można zobaczyć wszystkie piętra roślinne, kary i U-kształtne doliny polodowcowe, turnie, gleby i piargi. Rzeźba Tatr jest zróżnicowana.. ...
   
Twierdza Osowiec Wycieczka turystyczna-krajoznawcza do Twierdzy Osowiec
Rosyjska twierdza z drugiej połowy XIX wieku, położona na terenie osady Osowiec-Twierdza należącej do gminy Goniądz w powiecie monieckim, znana z 6,5-miesięcznej obrony podczas I wojny światowej. Nigdy nie została zdobyta - stąd jej późniejsze obiegowe określanie "rosyjskie Verdun"". ... Zobacz całość
   
Kotliny polskie Walory turystyczne Wyżyny Lubelskiej
Makroregion geograficzny w południowo-wschodniej części Polski, rozciągający się pomiędzy doliną Wisły na zachodzie i Bugu na wschodzie. Dalej ku północy przechodzi w Polesie Lubelskie, a ku południu w wał Roztocza. ... Zobacz całość
   
Kotliny polskie Kotliny polskie
Kotliny podkarpackie: Obszar ten obejmuje Kotlinę Oświęcimską i Kotlinę Sandomierską. Kotliny te stanowią obniżenie pomiędzy łańcuchem Karpat a wyżynami. Kotliny połączone są Bramą Krakowska. Leżą one w zapadlisku tektonicznym, które powstało w czasie alpejskich ruchów górotwórczych. ... Zobacz całość
   
Walory turystyczne Pobrzeża Gdańskiego Walory turystyczne Pobrzeża Gdańskiego
Pobrzeże Gdańskie jest położone we wschodniej części Pobrzeży Południowobałtyckich otaczając półkoliście Zatokę Gdańską na południe od linii łączącej przylądek Rozewie na zachodzie z półwyspem Sambijskim na wschodzie. Charakterystyczną cechą tego regionu jest występowanie wyodrębnionych płatów wysoczyznowych o wysokości kilkudziesięciu metrów, rozdzielonych formami dolinowymi (tzw. "kępy")... Zobacz całość
   
Zawód nauczyciel Nauczyciel
Zawód nauczycielski należy do najstarszych zawodów na świecie i od wielu lat był przedmiotem zainteresowania psychologów, pedagogów i filozofów różnych krajów i orientacji politycznych. Zobacz całość
   
Zawód mechanik Mechanik
Mechanik - osoba zajmująca się projektowaniem, konstruowaniem, budową i naprawą maszyn, urządzeń i mechanizmów... Zobacz całość
  
Zawód kierowca Kierowca
Do kierowania samochodem ciężarowym przekraczającym 3,5t wymagane jest prawo jazdy kategorii C. Ponadto, żeby kierować samochodem ciężarowym z przyczepą (np.TIRem) trzeba posiadać kategorię CE. Prawo jazdy kategorii C umożliwia również kierowanie ciągnikiem rolniczym. Zobacz całość
   
Zawód informatykZawód informatyk
Osoba, która wykształciła się na specjalistę w dziedzinie nowych technologii, posiadającego wiedzę i umiejętności na temat ogółu metod tworzenia, przetwarzania i przekazu informacji oraz znającego budowę i zasady działania urządzeń komputerowych... Zobacz całość
   
Zawód geodeta Zawód geodeta
Geodeta to specjalista nauk o Ziemi. Jego naukowe zadania polegają na wyznaczaniu kształtu i rozmiarów bryły Ziemi oraz sporządzaniu jej modelu matematycznego... Zobacz całość
   
Zabytki Słucza Słucz i jego zabytki
Kościół w Słuczu a w nim XVIII wieczna monstracja, zabytkowy dworek - to można zoabaczyć w prezentacji wykonanej przez Tomasza Koniecko - członka koła historycznego prowadzonego przez panią Dorotę Antosiewicz. Zobacz prezentację.
   
Kościół w Kramarzewie Kościół w Kramarzewie
Prezentacja wykonana przez Mateusza Michałowskiego i Adriana Kosmaczewsko- członków koła historycznego prowadzonego przez panią Dorotę Antosiewicz. Zobacz prezentację.
   
Unia Europejska Unia Europejska
Prezentacja wykonana przez ucznia klasy Ib Rafała Chrostowskiego w roku szkolnym 2006/2007. Kilkadziesiąt slajdów w sposób usystematyzowany przedstawia podstawowe informacje o wszystkich krajach Unii Europejskiej. Zobacz prezentację.
   
Zjawisko przemocy i zachowań agresywnych Zjawisko przemocy i zachowań agresywnych
Zespół teatralny "Zwariowane młodziki" zaprezentował dla uczniów oraz nauczycieli przedstawienie pt. "Agresji stop". Po spektaklu odbyła się prezentacja informacji na temat zjawiska agresji i przemocy ... Zobacz prezentację.
   
Prezentacja o Gminie Radziłów Gmina Radziłów
Prezentacja MS PowerPoint stworzona przez Klub Młodego Geografa w ramach projektu "Szkoła Marzeń" opisująca Gminę Radziłów... Zobacz prezentację.
   
Prezentacja nt zawodu Pielęgniarka
...opiekuje się chorymi i niesie pomoc cierpiącym. Na zlecenie lekarza wykonuje różnorodne zabiegi, które pozwalają określić stan zdrowia pacjentów oraz mają działanie lecznicze... Zobacz prezentację na temat tego zawodu.
   
Prezentacja o ruchu drogowym Zasady dotyczące rowerzystów
Prezentacja MS PowerPoint stworzona przez Tomasza Gryczkowskiego opisująca zasady i przepisy dotyczące rowerzystów... Zobacz prezentację.
   
Prezentacja nt zawoduZawód fryzjerski
Mam na imię Małgorzata. Jestem uczennicą kl. II gimnazjum. Obecnie zastanawiam się nad wyborem swojego przyszłego zawodu. Zaciekawił mnie zawód fryzjera... Zobacz prezentację na temat tego zawodu.
   
Prezentacja zawodu Psycholog
Mam na imię Katarzyna i jestem uczennicą klasy II Gimnazjum w Radziłowie. Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad swoją przyszłością, w tym także nad swoim przyszłym zawodem. Już za rok będę wybierała szkołę ponadgimnazjalną. Interesuję się przedmiotami humanistycznymi. Z ciekawością oglądam filmy psychologiczne... Zobacz prezentację na temat tego zawodu.
   
Gmina Radziłów ON LINE Gmina Radziłów ON LINE
Strona pierwszoklasisty Mateusza Dziekońskiego zgłoszona w roku 2006 na wojewódzki konkurs organizowany przez Centrum Edukacji Nauczycieli "Moja Szkoła w Internecie". Strona zajęła III miejsce. Zobacz
   
Starożytna Grecja Starożytna Grecja
"Strona ta została wykonana przez 3 gości z Radziłowa (Wojciech Ciecierski, Łukasz Piotrowski i Michał Frąckiewicz). Powstała 17 grudnia 2001 roku. Jest to projekt szkolny klas II gimnazjum w Radziłowie. Aby przeglądać stronę wystarczy wybrać interesujący nas temat (po lewej stronie monitora). W imieniu całej grupy życzę miłego i spokojnego zwiedzania strony."
   
Strona o filozofiiFilozofowie
W ramach realizacji ścieżek edukacyjnych uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentacje na ten właśnie temat. Jedną z form prezentacji była strona internetowa Wojtka i Michała.
  
Higiena... Higiena pracy umysłowej i snu
04 czerwca 2001 r. miała miejsce prezentacja prac wykonanych metodą projektu. Projekty na temat "Higiena pracy umysłowej i snu" przybrały różne formy. Była między innymi: jednodniówka, plakaty, scenki. Jedną z form prezentacji była także strona WWW.
"Strona ta została poświęcona tematowi: "Higiena pracy umysłowej i snu". Znajdziecie tu wiele informacji, między innymi: rodzaje snu, higiena pracy umysłowej." - tak piszą autorzy. Po prostu zobacz.
Nikotyna to nasz wróg Prezentację wykonali uczniowie świetlicy pod opieką p. pedagog J. Chmielewskiej i p. K. Sobuty. Nikotyna to nasz wróg.
 
 
Uwaga Ostrzeżenie:
Twoja przeglądarka nie pozwala na wykonywanie aktywnych skryptów Java. Nie wszystkie elementy będą funkcjonowały poprawnie.

Wkrótce Wkrótce...
Za 36 dni: Koniec działalności Gimnazjum w Radziłowie (2017/09/01)
Jak oceniasz organizację Andrzejek??
nie mam zdania
świetna
dobra
taka sobie
zła

Strona nieuciekaj.pl

Valid HTML 4.01 Transitional


Strona optymalizowana dla Mozilla Firefox 1280x1024x32
© 1999-2017 Gimnazjum w Radziłowie, 19-213 Radziłów, ul. Sportowa 1, tel. (86)273-60-14
wykorzystanie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody Webmastera zabronione.
Strona została wygenerowana w 0.50 s.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.