20.06.2013 r. na stadionie sportowym w Radziłowie odbył się VIII BIEG JELONKA zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Radziłowie we współpracy z Gminą Radziłów. W tej sportowej imprezie uczestniczyły reprezentacje ze wszystkich szkół podstawowych naszej  gminy (137 osób) oraz uczniowie z gimnazjum (37 osób). Bieg został przeprowadzony w 10 kategoriach wiekowych z podziałem  na dziewczęta i chłopców. Na dystansie 200 m w najmłodszej kategorii zwyciężyła Monika Szleszyńska, II miejsce zajęła Dominika Karwowska, a III – Karolina Gromadzka (wszystkie SP Radziłów). Wśród chłopców zwyciężył Rafał Chiliński, II miejsce zajął Michał Żmijewski, a III – Kuba Kosmaczewski (wszyscy SP Radziłów). W klasie pierwszej na dystansie 400 m Katarzyna Pruszyńska zajęła I miejsce (SP Radziłów), Aleksandra Ziemkiewicz – II (SP Radziłów), a III – Klaudia Perzanowska (SP Mścichy). W kategorii chłopców  klas drugich  Damian Chrzanowski zajął I miejsce, Szymon Rogowski – II, a Brajan Odachowski – III (wszyscy SP Radziłów). Wśród dziewcząt klas drugich zwyciężyła Julia Odachowska, Wiktoria Odachowska zajęła II miejsce, a Magdalena ZiemkiewiczIII (wszystkie z SP Radziłów). W kategorii klas trzecich Martyna Chilińska była najszybsza, II – miejsce zajęła Agnieszka Chrzanowska, III – Magda Grzymała (wszystkie z SP Radziłów). Wśród chłopców natomiast Sebastian Konopka zajął I miejsce (SP Kramarzewo), Radosław Łoniewski zajął II (SP Słucz), a Dawid Leszczewski – III (SP Kramarzewo). Rywalizację w kategorii klas czwartych na dystansie 800 m wygrała Edyta Kozikowska (SP Kramarzewo), pokonując Oliwię Odachowską – II miejsce (SP Radziłów) i Natalię Tokarzewską – III (SP Radziłów). Natomiast w grupie chłopców Robert Zalewski z SP  Kramarzewo zajął I miejsce, Szymon Pruszyński – II (SP Radziłów), a Mateusz Brzózka – III (SP Radziłów). W  kategorii  dziewcząt z klas piątych zwyciężyła Monika Mocarska (SP Radziłów), II miejsce zajęła Daria Mieczkowska (SP Słucz), a III – Ewelina Garlicka (SP Radziłów). Wśród chłopców Patryk Ciszewski z SP Kramarzewo był najszybszy, II – Patryk Dąbrowski (SP Radziłów), a III – Radosław Brzóska (SP Radziłów). W klasach szóstych nie do pokonania była Anna Kanicka – I miejsce (SP Radziłów), II – Klaudia Konopka (SP Radziłów), a III – Alicja Kisielewska (SP Mścichy). Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Ostrowski (SP Radziłów), II był Marek Koszykowski (SP Klimaszewnica) i III – Arkadiusz Samełko (SP Radziłów). Uczniowie  klas I-III z Gimnazjum  biegali na dystansie 1000m. Z klasy I gimnazjum Angelika Bieńkowska zajęła I  miejsce, Katarzyna Przestrzelska – II, a  Karolina Milewska – III, z chłopców I miejsce Grzegorz Leszczewski, drugi był Damian Kownacki, a trzeci Andrzej Jaczyński. W kategorii klas drugich zwyciężyła Paulina Jaczyńska, Karolina Gutowska – II, Patrycja Łoniewska – III, wśród  chłopców zwyciężył Daniel Żbikowski, Adam Poszyler był II, a Damian  Długołęcki – III. W klasach trzecich Ewelina Łoniewska przybiegła jako pierwsza, Magda Dąbrowska – II, a Joanna Bukowska – III, wśród chłopców zwyciężył Artur Antosiewicz, Łukasz Ostrowski – II miejsce, a Patryk Jankowski – III.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, a najlepsi zostali udekorowani medalami i nagrodzeni koszulkami z okolicznościowym napisem oraz statuetkami. Sponsorami imprezy byli: Wójt Gminy Radziłów p. Robert Ziemkiewicz, Przewodnicząca GKRPA p. Krystyna Jankowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radziłowie p. Mariusz Kaszak, nauczyciele wychowania fizycznego p. Elżbieta Wróblewska i p. Marzena Sulewska, sklepik Szkoły Podstawowej w Radziłowie prowadzony przez p. Bogumiłę Brzostowską oraz sklep Lewiatan w Radziłowie. Pomocą w organizacji biegu służyli: p. Monika Andrejczuk, p. Ewa Zielińska oraz p. Marcin Wrutniak. Opiekę medyczną pełniła p. Barbara Brzostowska. Serdecznie dziękujemy.