Tak witaliśmy wiosnę

Wszyscy czekamy z utęsknieniem na wiosnę – słońce, kwiaty, pierwsze ptaki

Wszyscy czekamy z utęsknieniem na wiosnę – słońce, kwiaty, pierwsze ptaki. Dosyć mamy już zimy, ciepłych ubrań. Ta kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca, dlatego też  tego dnia uczniowie naszej szkoły chętnie odpoczęli od klasówek, książek i nauki. Samorząd Uczniowski pod opieką p. Bogumiły Brzostowskiej przygotowali krótką część artystyczną połączoną z konkursami. Opiekunowie Samorządziku: p. Barbara Grądzka i p. Małgorzata Nietupska we współpracy z wychowawcami klas i rodzicami zadbali o stroje i pokaz mody wiosennej. Wszyscy uczestnicy zabawy zrozumieli, że należy po powrocie do domu przejrzeć dokładnie zawartość swoich szaf i dokonać zmian garderoby odpowiednio dostosowując się do obowiązującej dziś mody.

Dawniej ludzie wierzyli, że można przyśpieszyć przyjście wiosny, topiąc słomianą kukłę zwaną Marzanną. Szczególnie cieszyły się z tego faktu młodsze dzieci, które wykonały słomianą kukłę, a potem podpaloną wrzucili do wody, wierząc, że zima odpłynie wraz z płonącą Marzanną. Dla jednych to symbol miłości, dla innych – nowego życia. Podczas wycieczki obserwowały zmiany w przyrodzie. Zaczęła zielenić się trawa, na drzewach pojawiają się pąki, a ptaki wracają z ciepłych krajów. Taki widok cieszy oczy!

Starsi uczniowie natomiast rywalizowali w konkurencjach sportowych przygotowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Renatę Danowską.

Cała społeczność uczniowska spędzała dzień w radosnym nastroju i taki właśnie powinien utrzymywać się całą wiosnę.

Autor: Dominika Konopka

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *