Co w drugim etapie Czaru Klas?

21 marca, czyli pierwszego dnia wiosny lub bardziej popularnego wśród uczniów Dnia Wagarowicza, w naszej szkole odbył się II etap II edycji “Czaru Klas”.
Każda klasa miała przygotować poszczególne konkurencje, za przeprowadzenie których otrzymywała odpowiednią ilość punktów. Tego dnia nikt nie zwagarował, co świadczy o tym, iż
każdemu uczniowi ze społeczności szkolnej zależało na jak najlepszym wyniku. A walka była naprawdę zażarta. Uczestnicy konkursu gotowi byli na największe poświęcenia. Nie żałowali przyborów do charakteryzacji, a nawet co niektórzy chłopcy wystąpili w nietypowej dla siebie roli: panny młodej. Wyczyny i zmagania uczniów oceniało jury w składzie: p. Zbigniew Mroczkowski, Ewa Godlewska z kl. VIIIb oraz wybrana osoba z klasy przygotowującej konkurencję. Tym razem więcej było dyscyplin artystycznych
i sportowych, niż jak w poprzednim etapie, naukowych. Za Każdą z nich można było max. uzyskać 6 pkt.
“Czar Klas” podzielono na dwie części. W czasie [przerwy, w godzina od 10 do 11.30 odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny “Kangur”.
Do przerwy organizatorzy zdążyli przeprowadzić 5 konkurencji “Język polski”, “Sport”, “Znane twarze”, “Kalambury” i “Reklamę” przygotowaną przez kl. VIIIa. Tu uczniowie mogli popisać się swoimi talentami aktorskimi. Jak widzieliśmy, takich im nie brakuje. Klasy IVa, IVb i VIIa przygotowały konkursy związane za sportem. Były to: tor przeszkód, jajko oraz taniec z naszym przyjacielem, czyli wykonanie tańca dyskotekowego, ludowego, bądź latynoamerykańskiego przez parę. Chociaż tancerzami nie
zawsze był chłopak z dziewczyną, to zawsze jednak widzom i tak podobał się występ młodych miłośników tańca. Duży entuzjazm wśród widowni wzbudziła “Mini lista przebojów” zorganizowana przez kl. VIa. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać piosenkę wybranego przez siebie zespołu lub wokalisty(-ki). Dołączając plakat lub kasetę z teledyskiem można było uzyskać dodatkowy punkt ekstra. Jak widzieliśmy, każda klasa potrafi znakomicie naśladować swoich idoli i za to właśnie otrzymała wysoką punktację.
Na wysokości zadania stanęła klasa VIIIb, która przygotowała konkurencję “Teatr”. Wcześniej każdy uczestnik otrzymał tytuł scenki, którą musiał później wykonać. I tu również uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności związane z aktorstwem. Na przygotowanie tej konkurencji wszyscy pewnie poświęcili dużo czasu, bo ich występy wypadły pysznie. Jednak Ich wysiłek nie poszedł na marne, gdyż jury dość sprawiedliwie oceniało popisy młodych aktorów.
W ostatniej konkurencji “Wyborach Miss Czaru Klas” mogliśmy oglądać 9 najładniejszych dziewcząt z naszej szkoły. Piękne panienki w “zabójczych” strojach, stanęły w bój o zaszczytny tytuł. Każda z nich miała przedstawić siebie i swoją klasę, zatańczyć MAKARENĘ przez 1,5 minuty oraz zaprezentować ubiór na plaże. Jak się okazało niejedna dziewczyna świetnie podryguje w rytm muzyki i niejedna ma naprawdę niezłą figurkę!
Po końcowym podliczeniu punktów, na I miejscu uplasowała się kl. VIa, na II kl. VIIb, a na III kl. VIb i Va.
Cała zabawa trwała do godziny 14.30. Chyba nikt nie żałuje, że nie zwagarował, bo konkurs był znakomity.

źródło: Szkoła Óczy, 3/97 (15)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *