Szkolny Konkurs Matematyczny – Matematyka na faktach

Szóstoklasiści wzięli udział w szkolnym konkursie

W miesiącu czerwcu br.odbył się konkurs matematyczny „Matematyka na faktach”. Czy rzeczywiście matematyka opiera się na faktach? Dorośli wiedzą, że tak!  Ale czy wiedzą to najmłodsi? Ta dziedzina nauki ma swoje miejsce praktycznie w każdej czynności w naszym życiu: codzienne zakupy, opłacanie rachunków, zakładanie kont bankowych, sportowe aktywności, czy dbanie o dietę i zdrowy tryb życia. Niewielu uczniów uświadamia sobie jej znaczenie w dorosłym życiu, dlatego też należy dążyć do zmian. Wiemy, jakie to ważne, a sposób, w jaki opowiada się o królowej nauk i jej naucza, to podstawa sukcesu.

Spośród szóstoklasistów 9 chętnych uczniów wzięło udział w szkolnym konkursie „Matematyka na faktach” nt. Ćwiczenia fizyczne –  Ułamki zwykłe”.

Na podstawie oglądanego filmu uczniowie rozwiązywali karty pracy, które rozbudzały uczniowską ciekawość i zachęcały do samodzielnego pogłębiania wiedzy. Karty pracy zawierały ćwiczenia sprawdzające rozumienie filmu oraz dały temat do dyskusji o nich. Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte, zagadki, rebusy i piktogramy. Wykorzystanie filmu urozmaiciło naukę matematyki.

Oto wyniki:

I miejsce – Szymon Karwowski, kl. VIa i Marcin Jaczyński, kl. VIb

II miejsce – Wiktoria Cendrowska, kl VIb i Michał Grądzki, kl. VIb

Atrakcyjna i nowoczesna forma przekazu wzbudza naturalną ciekawość wśród uczniów, co przekłada się często na późniejsze wybory życiowe naszych pociech.

Nad całością konkursu opiekę czynili p. B. Brzostowska i p. K. Dobrzycki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *