Najstarsi uczniowie naszej szkoły uczcili dziś Dzień Ochrony Środowiska organizując Bieg Ekologiczny dla swoich młodszych kolegów. Na trasie biegu znalazło się 10 zadań.

Rozpoznawanie tropów, segregowanie śmieci, dopasowanie owoców do liści, rebusy, krzyżówki, przyrodnicze zagadki, puzzle – to przykłady zadań przygotowanych przez uczniów klas III. Bieg ekologiczny wygrała klasa II A, ale wszyscy starali się jak najlepiej wykonać zadania.

5 czerwca to Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Data została wybrana przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1972 roku podczas Konferencji Sztokholmskiej, aby co roku przypominać o znaczeniu przyrody w życiu człowieka i naszej wspólnej odpowiedzialności za jej stan. Światowy Dzień Ochrony Środowiska świętuje ponad 100 krajów. Polska znajduje się wśród nich od 20 lat. Również radziłowska młodzież od wielu lat w formie Biegu Ekologicznego zaznacza swoją troskę o środowisko. Dzisiejszą imprezę przygotowali uczniowie klasy III A z p. Elżbietą Chrostowską, uczniowie klasy III B z p. Zdzisławem Koniecko i lider ekologii p. Dorota Mroczkowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *