„Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” – przedszkolaki w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży

Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych 22.11.18r. wybrały się do Teatru Lalki i Aktora w Łomży, aby obejrzeć spektakl pt. „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”. Historię napisaną przez Kornela Makuszyńskiego na język teatru przełożył Jan Wilkowski.

Tytułowy Kopytko jest szewskim uczniem i psotnym młodzieńcem pełnym życia. Gdy za swoje wybryki zostaje skarcony przez swego majstra, rzuca pracę i wyrusza w świat, szukając wesołych przygód i beztroskiego życia. Spotyka Kaczora Kwaka o podobnych cechach – lekkoducha i psotnika, szukającego w życiu tylko wesołych i przyjemnych wrażeń. Kopytko i Kwak potrafią dokuczyć każdemu, kogo spotkają na drodze. Swoje zamiłowanie do psot i żartów potrafią jednak wykorzystać we właściwy sposób, ratując chorego Króla Powidło i zyskując sobie uznanie w oczach dworu i Królewny. Spektakl był niezwykle dynamiczny, kolorowy i radosny, a mali widzowie świetnie się bawili przy rytmicznej muzyce i śmiesznych dialogach.

Opiekę nad dziećmi w czasie wycieczki sprawowały: p. J. Chmielewska, p. E. Czerwonka, p. M. Gładkowska, p. H. Chmielewska, p. A. Dzikowska, p. M. Żebrowska, p. M. Pikulińska, p. P. Trzaska, p. A. Żebrowska oraz p. E. Farfułowska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *