Ślubowanie pierwszoklasistów

Dla wielu 16 listopada pozostanie na zawsze w pamięci

Ważnym momentem w życiu każdego dziecka, które rozpoczyna naukę w szkole, jest dzień pasowania na ucznia. Wydarzenie to, na trwałe pozostaje w pamięci i budzi wzniosłe uczucia. W bieżącym roku szkolnym do grona w sposób pełnoprawny i uroczysty dołączyło 28. Z klasy Ia są to: Maciej Antosiewicz, Jacek Chrostowski, Mateusz Dobrzycki, Marek Mieczkowski, Emilia Mroczkowska, Weronika Kaszak, Anna Karwowska, Aleksandra Włodkowska, Magdalena Sokołowska,  Katarzyna Karwowska, Katarzyna Zarzecka, Marta Mikucka, Jarosław Gardocki, Justyna Tyszkiewicz (nb).

Dzieci prezentowały wiersze, piosenki przygotowanie wcześniej pod okiem wychowawczyń, pań: Ewy Kowalewskiej (Ia) i Ireny Paszkowskiej (Ib). Zgromadzenie rodzice i nauczyciele z zaciekawieniem i podziwem przyglądali się poczynaniom artystycznym pierwszaków.

Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a dyrektor mgr Teresa Dziekońska pasowała ich na uczniów, przez symboliczne dotknięcie lewego ramienia dziecka dużym, ozdobnym ołówkiem. Na zakończenie tego miłego dnia zorganizowano dzieciom zabawę, połączoną z poczęstunkiem.

Z pewnością dla wielu pierwszaków dzień 16 listopada 2002 pozostanie na zawsze w pamięci.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *