Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

20 listopada- już po raz czwarty w Polsce- będzie obchodzony Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Rzecznika Praw Dziecka.

W ramach obchodów tego święta w naszej szkole zorganizowano konkurs literacki w dwóch formach: wiersz oraz artykuł do gazetki szkolnej. Aby wziąć udział w konkursie, należy w terminie do 15 listopada br. opisać swoje przemyślenia w jednej z podanych wyżej form i dostarczyć je do nauczycieli języka polskiego, czyli Pań: Elżbiety Chrostowskiej, Elżbiety Jurskiej, Doroty Nerkowskiej (w zastępstwie Ewy Zielińskiej) oraz Beaty Ziemkiewicz.

Praca musi być samodzielna, napisana komputerowo i nawiązywać do takich kwestii jak: prawo do wychowywania się w rodzinie, adopcji, oświaty i nauki, kultury, wypoczynku, rozrywki, ochrony zdrowia i opieki medycznej, wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu, ochrony przed wyzyskiem i poniżającym traktowaniem, prywatności, równości, życia bez przemocy oraz poszanowania godności. Zwycięskie prace w każdej z dwu kategorii zostaną nagrodzone ocenami celującymi z języka polskiego oraz opublikowane na stronie internetowej szkoły i w gazetce szkolnej.

Zachęcam wszystkich uczniów klas IV- III g. do wzięcia udziału w konkursie!

Elżbieta Jurska

5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *