“Jarzębinki” na Targach Biebrzańskich w Osowcu

Niedziela, 5 maja, nie była zwykłym dniem świątecznym dla sąsiadów i sympatyków BPN-u. Tego dnia w siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu obchodzono coroczne Targi Biebrzańskie, na których poza szeroką ofertą zakupu regionalnych produktów, wytworów rękodzieła można było obejrzeć występy grup artystycznych, posłuchać muzyki ludowej i skosztować potraw sporządzonych według tradycyjnej oryginalnej receptury.

Na osowieckiej scenie wystąpiły także radziłowskie “Jarzębinki” w asyście Pana Janusza Nieradko. Zespół ze naszej szkoły był najmłodszą grupą prezentującą swoje artystyczne dokonania. Najstarszym wykonawcą występującym na Targach okazał  się znany już filmowcom z Art Crew Radziłow 98- letni Pan Tadeusz Grabowski z Wizny, którego ostatnio  można było obejrzeć i posłuchać w popularnym programie TVP- “Pytanie na śniadanie”.

Występ “Jarzębinek” w ramach biebrzańskiego święta to nowe i bardzo ciekawe doświadczenie dla całej grupy. Wszyscy wrócili z Targów w dobrym humorze, szczęśliwi i podekscytowani, mimo że aura nie sprzyjała imprezom w plenerze. Już dziś czekamy na kolejne, przyszłoroczne, biebrzańskie targi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *