Eko Radziłów w Poznaniu

Eko Radziłów z gimnazjum reprezentowała województwo podlaskie w finale ogólnopolskiego konkursu „Agenda 21 – czyli co?”

Drużyna Eko Radziłów z naszego gimnazjum reprezentowała województwo podlaskie w finale ogólnopolskiego konkursu „Agenda 21 – czyli co?”. Oto relacje uczestników.

“O konkursie „Agenda 21 – czyli co?” dowiedzieliśmy się w połowie listopada od informatyka z naszej szkoły. Na początku byliśmy zainteresowani konkursem, lecz gdy dowiedzieliśmy się o wynikach innych szkół byliśmy trochę zdziwieni. Postanowiliśmy jednak wziąć udział. W drugim dniu zaczęliśmy przynosić i formułować pytania.
Wpisywaliśmy je na lekcjach informatyki i po zajęciach lekcyjnych. Źródła informacji udostępniali nam nauczyciele, a my wypożyczaliśmy publikacje z biblioteki. Gdy byliśmy na drugim miejscu w swoim województwie postanowiliśmy wygrać […]”

Karol z Ib

“Wiele osób poświęcało swój wolny czas [..]. Gdy nasze Gimnazjum zakwalifikowało się do finału wszyscy byli zadowoleni, że udało nam się przejść aż tak wysoko, wziąwszy pod uwagę, że w większości nasi przeciwnicy byli od nas o wiele starsi.”

Ela z Ic

“Z Radziłowa wyjechaliśmy 23 listopada o godzinie 21.00. Jeszcze nie wyruszyliśmy w dalszą trasę, gdy spotkała nas pierwsza niespodzianka… wpadliśmy w zaspę śnieżną.”

Elwira z Ia

“Podróż trwała całą noc. Do Poznania przyjechaliśmy o godzinie 7.00. Tuż po przybyciu na miejsce wszyscy ruszyli do telefonów, aby uspokoić odległych od nas o ponad 500 kilometrów naszych rodziców. Później rozpoczęliśmy omawiać sprawy konkursu. Korzystając z wolnego czasu zwiedziliśmy odbywające się w tym czasie Międzynarodowe Targi Poznańskie. Były bardzo ciekawe. Widzieliśmy dużo maszyn i urządzeń. Z ciekawością oglądaliśmy nowoczesne maszyny rolnicze, przeciwpożarowe, roboty zdalnie sterowane z wmontowaną kamerą..
Konkurs odbył się dla nas dość pechowo […]”

Marek z Ib (Kapitan)

“… byliśmy w pierwszej grupie. Na pytania odpowiadaliśmy jako trzecia z kolei drużyna. Do ścisłego finału zabrakło nam jednego punktu. Przegraliśmy z Zielonymi, jak się później okazało zwycięzcami. Zostaliśmy jednak, aby dopingować pozostałym drużynom.
Na koniec były nagrody. Każda szkoła dostała skaner, encyklopedię multimedialną, 18 kaset wideo, książki. Wygrali Ratownicy i Zieloni.
W McDonald spotkaliśmy naszych przeciwników, gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie”
“Po dość przyjemnie spędzonej podróży, około godziny 3 nad ranem rozjechaliśmy się do domów […] Zaczęliśmy odsypiać męczącą podróż i pełen wrażeń dzień. Na szczęście następnego dnia nie musieliśmy iść do szkoły.”

a ogólnie…
„… muzyka było dobra”
„…mimo zmęczenia bawiliśmy się dobrze”
„…wszyscy byli zadowoleni”
„…każdy z nas dostał drobne upominki i wiedzieliśmy, że przegraliśmy z najlepszymi”

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *