Czar Klas

Pierwszy etap CZARU KLAS odbył się w grudniu 1997 r.

Pierwszy etap CZARU KLAS odbył się w grudniu 1997 r. Każda klasa miała za zadanie przygotować i przeprowadzić wymyśloną przez siebie konkurencję. Prezentację konkurencji zaczęto od kl. IVa.

Konkurencja tej klasa polegała na wykonaniu dowolnej kolędy. Klasy wykazały się dużą znajomością kolęd. Następna konkurencja była przygotowana przez klasę IVB, która polegała ona na ułożeniu jak największej liczby wyrazów z wylosowanych liter. Zawodnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością j.polskiego i wszyscy dostali maksymalną liczbę punktów. Kolejną konkurencją było “SUPER JABŁKO”. Konkurencja ta dostarczyła wszystkim najwięcej emocji, gdyż polegała na szybkim zjedzeniu jabłka zawieszonego na
sznurku (bez użycia rąk). Śmiech towarzyszył wszystkim zebranym, ponieważ były różne sposoby zjadania jego. Kolejną konkurencją była NIESPODZIANKA. Okazało się, że trudność polegała na znajomości znaku zodiaku swojego wychowawcy. Pomysłem kl. IVa była PIRAMIDA, która polegała na odgadnięciu przez jednego zawodnika tego, co pokazywał drugi zawodnik. Były różne sposoby “pokazywania” wyrazów. Muszę przyznać, że niektóre oryginalne. W konkurencji kl. VIb była potrzebna znajomość swoich rówieśników.
Kl. VIIa przygotowała konkurencję związaną z ekologią (modny temat w naszej szkole). Trzeba było nie lada fantazji i pomysłu, żeby wykonać strój ekologiczny. Wymyślano przeróżne kreacje. Również NIESPODZIANKA była konkurencją kl.VIb. Trudnością w tej konkurencji było ubicie piany z białek w jak najszybszym tempie. Kl.VIIIa również miała NIESPODZIANKĘ. Konkurencja tej klasy polegała na rozpoznaniu jak największej liczby nauczycieli. I ostatnia konkurencja związana z Bożym Narodzeniem, a
mianowicie MIKOŁAJ. Klasy miały za zaprezentować strój św. Mikołaja. Ogólnie atmosfera na imprezie była przedświąteczna i chyba nikt nie myślał o rywalizacji. Wszyscy wychodzili ze szkoły zadowoleni. CZEŚĆ.

Lucyna Jabłońska VIIIa

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *