Co należy robić, aby być bezpiecznym – spotkanie przedszkolaków z policjantem

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 17 września br. przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radziłowie uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w naszym rejonie, panem aspirantem sztabowym Markiem Gładkowskim.

Prowadzący spotkanie zwracał uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, podkreślił jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać.

Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi oraz zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami. Podczas spotkania z policjantem dzieci dowiedziały się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Funkcjonariusz omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji oraz przybliżył  specyfikę pracy policjanta.

Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *