
8 kwietnia grupa 5-latków uczestniczyła w zajęciach ekologicznych prowadzonych przez p. Annę Borowską – Wróbel, pracownika Urzędu Gminy Radziłów.
Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom jak ważna jest segregacja odpadów, ochrona przyrody, a także oszczędzanie wody. Dzieci rozpoznawały materiały, z których wykonane są poszczególne odpady, a następnie klasyfikowały do którego pojemnika należy je wyrzucić. Miały okazję porozmawiać i ułożyć puzzle o prawidłowych zachowaniach, które sprzyjają naszej planecie, a także o takich, które jej szkodzą.
Przedszkolaki świetnie współpracowały i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Na koniec każdy pokolorował obrazek, dostał upominek oraz dyplom przyjaciela Ziemi.
Prawidłowe sortowanie odpadów to nie tylko dobry nawyk, ale też ważny obowiązek, którego należy uczyć dzieci już od najmłodszych lat.
Serdecznie dziękujemy p. Ani za poświęcony czas i cenną lekcję ekologii.