Zawód – LEŚNIK

W czwartek 11. 10. 2018 r. uczniowie klasy VIII B w ramach realizacji  doradztwa zawodowego udali się na wycieczkę do Leśnictwa w Żebrach w celu poznania zawodu leśnika. Spotkanie poprowadziła Pani   Justyna Milewska- edukator leśny  z Nadleśnictwa Rajgród, która opowiedziała o etapach zdobywania tego zawodu. Przedstawiła ofertę szkół średnich i wyższych, które kształcą młodych ludzi w tym kierunku. Leśniczy Pan Krzysztof Andruk opowiedział nam o codziennej swojej  pracy i obowiązkach; zapoznał z podstawowym wyposażeniem niezbędnym podczas  każdego wyjścia do lasu.
Na spotkaniu dowiedzieliśmy się , że leśnik nie tylko spaceruje po lesie i podziwia przyrodę, ale ma jeszcze dużo innych obowiązków. To jednak nie powinno zniechęcać do nauki tego zawodu. Jest on bardzo potrzebny i pożyteczny.
Miło  i efektywnie spędzony czas zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek na ognisku, oczywiście w miejscu specjalnie wydzielonym do tego. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali broszurki zawierające podstawowe informacje o zawodzie leśnika i zielone  długopisy.
Mamy nadzieję, że może  to spotkanie zachęci kogoś z klasy do nauki  w Technikum Leśnym.
Wyjazd zorganizowany przez wychowawcę-  p. B.Malinowską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *