Widowisko Telewizyjne „Szewczyk Dratewka” na planie filmowym

18grudniauczniowie kl.I-III brali udział w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym” przygotowanym przez aktorów Teatru Show z Wrocławia. Widowisko odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Grajewie.

Dzieci posiadające „Szczęśliwe Bilety”, mogły wystąpić na scenie i przez moment poczuć się aktorami.Historia o Szewczyku Dratewce została opowiedziana obrazem, realizowanym za pomocą kamery, do którego dodano dźwięk. Dzieci brały czynny udział w przygotowaniu filmowej opowieści odgrywając krótkie scenki, np. naśladowały pszczoły, mrówki, kaczki. Dziewczynki odegrały rolę księżniczek, a chłopcy myśliwych. Wszystkie poczynania dzieci na scenie były wyświetlane na telebimie. W ten sposób dzieci na bieżąco śledziły proces realizacji opowieści.

Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały kilka tajników realizacji obrazu. Zobaczyły jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowiska.Wspólnie z ekipą Teatr Show zrealizowali bajkę pt. ”Szewczyk Dratewka”. Już niedługo będziemy mogli ją obejrzeć. Zabawa wszystkim się podobała. Pełne  pozytywnej energii wróciły do domu.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *