Warsztaty edukacyjno-plastyczne z udziałem szóstoklasistów

Młodzież wzięła udział w zajęciach praktycznych, które gościnnie poprowadzili: Pani Anna Wojsław i Pan Andrzej Kosmowski – pracownicy BCK w Szczuczynie

27 lutego w sali Centrum Kultury w Radziłowie uczniowie klas VI wraz z opiekunem p. Dorotą Nerkowską obejrzeli wystawę pt. Jasnowidze II, którą tworzą prace drugiej edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci. Następnie młodzież wzięła udział w zajęciach praktycznych, które gościnnie poprowadzili: Pani Anna Wojsław i Pan Andrzej Kosmowski – pracownicy BCK w Szczuczynie. Na podstawie książki Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Pod ziemią, pod wodą” – pracownicy szczuczyńskiej biblioteki zabrali uczestników spotkania w niezwykłą podróż do wnętrza ziemi oraz w głębiny mórz i oceanów. Uczniowie kl. VI obejrzeli interesującą prezentację na temat podziemnego i podwodnego świata. W czasie warsztatów młodzież wykazała się kreatywnością, tworząc z balonów i innych artykułów plastycznych morskiego potwora z Loch Ness (Nessie) , który jednak zamiast straszyć, swoim zjawiskowym wyglądem przyciągał uwagę i spojrzenia wszystkich zgromadzonych.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Biblioteki Samorządowej w Radziłowie za zaproszenie na warsztaty i liczymy na dalszą współpracę.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *