TV na ŻYWO. SZKOLNE WIADOMOŚCI (15). FILM

Zobacz zapis Szkolnych Wiadomości z 11 marca. Wydarzenia relacjonuje Małgorzata Olszewska. Pod filmem dostępna jest transkrypcja

Małgorzata Olszewska. Rozpoczynamy szkolne wiadomości.
W dzisiejszym wydaniu: Uczniowie z Radziłowa zadecydują o szkolnych wydatkach. Mały Kubo bawi i uczy przedszkolaków. Poznamy także kolejny pomysł naszych wolontariuszy na pomaganie i dowiemy się o zajęciach z medycyny. A na zakończenie: Kto zadecyduje, czy radziłowskiej szkole będzie nadane imię? Zapraszam
Mają kilka lat, ale już wiedzą, jak mogą dbać o środowisko i jak radzić sobie, gdy jest smog. Bartosz Trzaska
Rozpoczęły się prace nad wdrożeniem w naszej placówce szkolnego budżetu partycypacyjnego. Dzięki współpracy z fundacją SocLab, przeszkoleniu części kadry nauczycielskiej oraz części społeczności uczniowskiej, uczniowie i uczennice naszej szkoły wezmą udział w procesie decydowania o szkolnych wydatkach.
Czwartoklasiści znaleźli prosty pomysł, jak sprawić by pobyt w szkole kojarzył się z bezpieczeństwem i zabawą. Piotr Bukowski
Zakończył się pierwszy etap rekrutacji dzieci do Publicznego Przedszkola w Radziłowie. W przyszłym roku szkolnym funkcjonować będą trzy grupy przedszkolne. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się czternastego marca i potrwa do dwudziestego pierwszego marca. Wszystkie chętne dzieci, w wieku od trzech do sześciu lat, zapraszamy.
A już teraz grupa przedszkolaków uczy się razem z Kubo. Amelia Dobkowska
Oglądacie Szkolne Wiadomości. Wkrótce młodzież z radziłowskiej podstawówki będzie mogła uczestniczyć w zajęciach z medycyny, prawa a także psychologii. Szczegóły w dalszej części.
O jednym z pomysłów na uatrakcyjnienie lekcji opowiedziała nam nauczycielka z naszej szkoły. Zapraszam do obejrzenia materiału
Uczniowie klas siódmych i ósmej będą mogli brać udział w zajęciach online z zakresu psychologii, medycyny i prawa. Zajęcia rozpoczynają się piętnastego marca. Pilotażowy program będzie realizowany przez trzy miesiące i jest efektem nawiązanej współpracy z Uniwersytetem Młodzieżowym. Każda lekcja będzie trwała około czterdziestu pięciu minut. Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek, środę i czwartek o siedemnastej trzydzieści. Lekcje z prawa planowane są we wtorki, z psychologii w środy, a z nauk medycznych w czwartki. Udział w zajęciach może skutecznie przyczynić się do rozwoju potencjału ucznia, inspirując go do nauki i poszerzania horyzontów. Link do zajęć będzie przekazywany przez dziennik elektroniczny. Zachęcamy do udziału.
Problemu uzależnień wśród młodzieży nie można lekceważyć. Artur Rogowski
W ubiegłym tygodniu odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z terenu gminy Radziłów. Z naszej szkoły do eliminacji powiatowych zakwalifikowała się Paulina Laskowska. Gratulujemy!
W piątek, podczas długiej przerwy, trybuny na sali gimnastycznej wypełnione były mnóstwem kibiców. Na pytanie, co było tego powodem, odpowiedziała nam Edyta Sosnowska – koordynatorka Szkolnego Wolontariatu.
Dwudziestego pierwszego marca na przerwach będzie można wziąć udział w szkolnym referendum czyli głosowaniu. Skierowane jest ono do uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi aby poznać opinię na temat: “Czy chcesz, żeby naszej szkole zostało nadane imię?”. Każdy z Was będzie mógł wyrazić swoje zdanie odpowiadając na to pytanie “tak” lub “nie”. Do liczenia oddanych głosów wyznaczona zostanie komisja spośród uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. “Ty decydujesz, jak zagłosujesz”. “Ty zdecydujesz, gdy zagłosujesz”.
Dziś to wszystkie informacje. Do zobaczenia za dwa tygodnie. Małgorzata Olszewska. Szkolne wiadomości.