Szkolne Andrzejki 2014

I znów bawiliśmy się wspaniale na dyskotece andrzejkowej. Celem zabawy było uświadomienie uczestnikom, że wróżba to zabawa, a dyskoteka jest forma aktywnego i kulturalnego spędzania wolnego czasu. Głównym punktem zabawy były wróżby andrzejkowe. Rozpoczęliśmy od integracji grupy poprzez zabawę „Powitankę”, która wszystkich wprowadziła w dobry humor. Uczniowie starszych klas przygotowywali różnego rodzaju wróżby. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna i pielęgnowany do dziś. Stare przysłowia mówią: „Na św. Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja”, „Noc Andrzeja świętego przyniesie nam narzeczonego”, „Na św. Andrzeja błyska pannom nadzieja”. Pamiętajmy jednak, że dzisiaj nie podchodzimy do wróżb tak poważnie, jak robiono to dawniej. Dla nas wróżba, to zabawa i trzeba traktować ją z przymrużeniem oka, to znaczy – nie całkiem poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.

Podczas dyskoteki odbył się również konkurs tańca. Zwycięzcami zostali: I miejsce: Kasia Pruszyńska i Kamil Konopka, II miejsce: Andżelika Chaberek i Brajan Odachowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkości, a zwycięzcy maskotki zakupione z wypracowanych środków sklepiku uczniowskiego.

Słowa podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy przybyli licznie na zabawę andrzejkową przygotowując słodkie poczęstunki dla swoich pociech.

Nad całością dyskoteki czuwały: opiekunki SU p. B. Brzostowska i p. M. Andrejczuk, a także p. D. Nerkowska i p. E. Wróblewska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *