Szkoła Tolerancji

Grupa uczniów w formie inscenizacji pt. “Bo wszyscy jesteśmy tacy sami …” przedstawiła problem dyskryminowania osób niepełnosprawnych

W II półroczu r. szk. 2011/2012 szkoła realizuje różnorodne działania na temat szeroko rozumianej tolerancji w związku z przystąpieniem do wojewódzkiego konkursu “Szkoła Tolerancji”. Zadania te mają formę projektu, a prezentacja i podsumowanie całości odbędzie się pod koniec maja br. W związku z tym 18 maja uczniowie kl. V pod kierunkiem p. B. Brzostowskiej przygotowali i przedstawili prezentację multimedialną na temat tolerancji, która była jednym z zaplanowanych w projekcie działań.

 Grupa uczniów z klas  V i VI w formie inscenizacji pt. “Bo wszyscy jesteśmy tacy sami …” przedstawiła problem dyskryminowania osób niepełnosprawnych. W przedstawieniu poruszono problem odrzucenia i nierównego traktowania osób uboższych, różniących się wyglądem i poziomem umiejętności czy zainteresowaniami, a także dotkniętych niepełnosprawnością. Było to kolejne działanie w ramach projektu do konkursu “Szkoła Tolerancji”. Opiekun grupy: p. E. Zielińska.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *