Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Uczniowie wzięli udział w zorganizowanym przez panią Bożennę Malinowską konkursie antynikotynowym

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia.

W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach – również i w Polsce

Dokładnie w trzeci czwartek, bo 21 listopada 2002 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym przez panią Bożennę Malinowską konkursie antynikotynowym. Dzieci i młodzież prezentowały samodzielnie wykonane plakaty. Nie zabrakło także scenek rodzajowych i wierszy. Wszystko to po to, by zachęcić tych najmłodszych do życia wolnego od nikotyny.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *