Spotkanie z Tomkiem Sawyerem

11 grudnia 36-osobowa grupa uczniów klas VI i Vb obejrzała w Grajewskim Centrum Kultury sztukę pt. “Przygody Tomka Sawyera” opartą na motywach powieści Marka Twaina, lektury uzupełniającej dla klas IV-VI.

Tomek Sawyer to rezolutny dwunastolatek, który mieszkał w niewielkim amerykańskim miasteczku St. Petersburg nad rzeką Missisipi. Po śmierci rodziców chłopcem i jego młodszym bratem, Sidem, zaopiekowała się ciotka Polly. Starsza pani starała się wychować Tomka tak, by był uczciwy i grzeczny, lecz nastolatek często wpadał w tarapaty i ciągle szukał nowych wrażeń. Jego perypetie w zabawny sposób przedstawili aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Dla szóstoklasistów była to okazja do przypomnienia sobie lektury omawianej w poprzednim roku, zaś dla piątoklasistów możliwość  poznania zawiłych losów ich fikcyjnego rówieśnika i motywacja do sięgnięcia po interesującą książkę Marka Twaina.

Wyjazd zorganizowały nauczycielki języka polskiego- Elżbieta Chrostowka i Elżbieta Jurska. Pomocą w opiece nad uczniami służyła także pedagog szkolny- Joanna Chmielewska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *