Rusza projekt “Niepodległa od 100 lat. 1918-2018”

Odbyło się spotkanie organizacyjne nauczycieli ze wszystkich szkół, przedstawiciela Rady Rodziców oraz Urzędu Gminy w celu przedstawienia zadań zaplanowanych w projekcie i harmonogramu ich realizacji

W związku z obchodami 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę Szkoła Podstawowa w Radziłowie we współpracy ze wszystkimi szkołami z terenu naszej gminy rozpoczyna realizację projektu pt. “Niepodległa od 100 lat. 1918-2018”.

Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów i młodzieży oraz  w środowisku lokalnym, przybliżanie wartości najważniejszych dla każdego Polaka: symboli narodowych, treści historycznych ukazanych w literaturze, muzyce, malarstwie.

Projekt skierowany jest do uczniów wszystkich szkół z terenu Gminy Radziłów oraz społeczności lokalnej. W ramach realizacji projektu uczniowie pod kierunkiem nauczycieli będą brali udział  w konkursach  recytatorskich, plastycznych, muzycznych, wiedzowych, sportowych, grach terenowych, rodzinnych warsztatach artystycznych o tematyce patriotycznej  na szczeblu szkolnym i gminnym w różnych kategoriach wiekowych. Podsumowaniem projektu będzie przygotowanie montażu słowno – muzycznego przez każdą szkołę i przedstawienie go dla danej społeczności lokalnej. Odbędzie się również Turniej Piłki Siatkowej, w którym wezmą udział przedstawiciele  z różnych miejscowości  Gminy Radziłów.

Projekt realizowany będzie od 01 marca do 11 listopada 2018 roku.

27 lutego 2018 roku  odbyło się spotkanie organizacyjne nauczycieli ze wszystkich szkół, przedstawiciela Rady Rodziców oraz Urzędu Gminy w celu przedstawienia zadań zaplanowanych w projekcie  i harmonogramu ich  realizacji. Podczas spotkania powstały też nowe pomysły i propozycje , które zostaną uwzględnione w harmonogramie.

W imieniu Dyrektora Szkoły Pani  Teresy Dziekońskiej dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie i duże zainteresowanie tematem obchodów Święta  Niepodległości.

Koordynator projektu – Bożenna Malinowska

Harmonogram działań “Niepodległa od 100 lat”

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *