Rodzic w internecie

Bezpłatne szkolenia dla osób dorosłych z gminy Radziłów

Bezpłatne szkolenia dla osób dorosłych z gminy Radziłów realizowane w ramach projektu “Ja w internecie”

8 grudnia rozpoczęło się szkolenie z modułu “Rodzic w internecie”. Pierwszą szkoleniową grupę tworzą osoby, które jako preferowaną lokalizację szkolenia wybrały Radziłów. Podobne szkolenia realizowane będą także w Słuczu.

Szczegóły dotyczące szkoleń dostępne są na stronie FB: Ja w internecie: Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców gminy Radziłów

Oferta szkoleniowa obejmuje trzy 12 – godzinne moduły do wyboru:

  • Rodzic w internecie
  • Działam w sieciach społecznościowych
  • Moje finanse i transakcje w sieci.

Gmina Radziłów  uzyskała blisko 30 tysięcy złotych grantu na realizację „Ja w Internecie” – programu bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców gmin.

Program „Ja w Internecie” służy zwiększeniu umiejętności internetowych mieszkańców, bezpieczeństwa w Internecie i ich pozycji na rynku pracy.

Program zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin.

Legalna Kultura zapewnia wsparcie dydaktyczne i organizacyjne na każdym etapie projektu.

Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa Dzięki programowi „Ja w Internecie” gmina wprowadzi część mieszkańców w świat Internetu, pokaże jak funkcjonują social media, jak załatwiać codzienne sprawy w sieci i kontaktować się za pomocą Internetu. Dla bardziej zaawansowanych cenne będą umiejętności czy wiedza pozwalająca chronić dzieci przed niepożądanymi treściami. Celem programu jest również zwiększenie dostępu mieszkańców do kultury, edukacji i informacji z legalnych źródeł. Tematy szkoleń są dopasowane do potrzeb mieszkańców. Gmina Radziłów wybrała  trzy spośród siedmiu obszarów tematycznych: Rodzic w Internecie,  Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych.

W szkoleniach organizowanych w gminach mogą uczestniczyć dorośli mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 25 lat. Program jest otwarty dla osób niepełnosprawnych, wykluczonych elektronicznie, bezrobotnych). Szkolenia są dostosowane do stopnia wiedzy uczestników.

Program jest finansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Operatorem Programu jest Fundacja Legalna Kultura, która ogłaszała konkursy grantowe i wspomaga realizację projektów pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *