Rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II

14.04.2010 r. odbyła się uroczystość związana z 5 rocznicą śmierci naszego rodaka Jana Pawła II. Uczniowie należący do koła artystycznego zaprezentowali przejmującą opowieść o życiu codziennym papieża. Jan Paweł II- człowiek, który zawsze potrafił zrobić albo powiedzieć coś, co chwytało za serce. To wielki patriota, który kochał Polskę i tęsknił do niej bardzo. Jak sam mówił: „Schodziłem tu każdy zakątek.Brakowało mi gór, brakowało mi Bieszczad.Bardzo chciałbym tam kiedyś wrócić…”

Mottem naszej uroczystości były słowa wypowiedziane po śmierci papieża: ” U nas wiosna – taka, jaką najbardziej lubiłeś!W Tatrach też na pewno pięknie!”

Przypomnieliśmy niezapomniane chwile z pożegnalnej podróży do ojczyzny w 2002 r. Podróży przesyconej przeczuciami. Dokładnie pamiętamy, jak nasz rodak ostatniego dnia stał trzymając się poręczy trapu lotniska w Krakowie.Wydawało się, że nie chce wyjeżdżać ze swojej Ojczyzny. Chłonął całym sobą odgłosy, zapachy i obrazy Polski.

To była dla naszej społeczności szczególnie przykra i smutna chwila, a takich chwil jest więcej.Obecnie wraz ze wszystkimi Polakami jesteśmy pogrążeni w żałobie.

10.04.2010 r. w 70-tą rocznicę zbrodni katyńskiej w tragedii smoleńskiej straciliśmy wielu wybitnych rodaków.Wspominając oficerów bestialsko zamordowanych przez NKWD w Katyniu i ofiary katastrofy smoleńskiej, towarzyszyły nam słowa z wiersza Mariana Jonkajtysa:

„…Bo dziś z „Ziemi Nieludzkiej”
Gdzie spoczywają w Bogu
Tylko w naszych modlitwach
Do Kraju Wrócić mogą…”

Na zakończenie wspólne tej uroczystości pomodliliśmy się i oddaliśmy hołd pamięci oficerom i bohaterom naszej Ojczyzny.

Organizacja imprezy i tekst: p.Dorota Nerkowska

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *