Rajd Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

22 kwietnia 2006 r. Komenda Hufca „Biebrzańskiego” im. 9 PSK w Grajewie tradycyjnie, już po raz 29 zorganizowała pieszy Rajd Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej „Grajewo-Bogusze-Kosówka”.
Celem rajdu było złożenie hołdu bestialsko pomordowanym żołnierzom i osobom cywilnym na terenie naszego powiatu oraz uczczenie ich pamięci. W upamiętnionych miejscach kaźni uczestnicy rajdu modlą się, składają kwiaty, zapalają znicze i mają okazję do wysłuchania relacji naocznych świadków tych tragicznych wydarzeń. Jest to więc również swoista lekcja historii. (e-grajewo).

W rajdzie uczestniczyli również harcerze z naszej szkoły. Po wędrówce odbył się wspólny posiłek – grochówka, która wszystkim bardzo smakowała . Następnie przy ognisku harcerze śpiewali piosenki harcerskie, niektóre drużyny recytowały wiersze i uczyły nowych pląsów. Spotkanie zakończyło się przekazaniem iskierki pokoju. Byliśmy pełni wrażeń i nie odczuwaliśmy zmęczenia. Uczestnicy naszej drużyny byli bardzo zadowoleni z wyprawy i nie okazywali zmęczenia. Zadeklarowali nawet, że za rok wezmą znów udział w tym rajdzie.

foto: Dorota Antosiewicz

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *