Radziłów dzieli się dobrem!

“Radziłów jest szczodry, Radziłów umie dzielić się dobrem”- tak można by po dzisiejszej akcji sparafrazować słowa śp. Pawła Adamowicza- prezydenta Gdańska, który wypowiedział je o swoim mieście na chwilę przed tragiczną śmiercią 13 stycznia 2019r.

Równo rok po tym tragicznym wydarzeniu także Radziłów  podzielił się dobrem,  angażując się w akcję na rzecz małej ciężko chorej Nicoli. Akcję zainicjowała w poniedziałek klasa VII wraz z wychowawczynią poprzez organizację Dnia Czekolady. W ramach obchodów tego dnia uczniowie klasy VII sprzedawali czekoladowe ciasta oraz czekoladę wszystkim szkolnym łasuchom.

Kolejny krok podjęła klasa VI. W dniu dzisiejszym w całej szkole znowu zapachniało pysznymi domowymi ciastami, babeczkami, rogalikami, mufinkami, a na dwu stoiskach zaroiło się wprost od kolorowych łakoci. To przedsięwzięcie to działania CUDOWNYCH SZÓSTOKLASISTÓW i ich WSPANIAŁYCH RODZICÓW. Dzięki takiemu połączeniu oraz szczodrym, pełnym empatii klientom- DZIADKOM i BABCIOM obchodzącym w dniu dzisiejszym swoje święto udało się zebrać bardzo pokaźną kwotę, która zostanie w całości przeznaczona na leczenie Nicoli.

Serce rośnie, widząc takie zaangażowanie i klientów, i organizatorów. Radziłów jest naprawdę szczodry i naprawdę umie dzielić się dobrem.

Elżbieta Jurska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *