Puchar Tymbarku U-12 dziewcząt.

Szkoła Podstawowa w Danówku 12.04.2022 r. była gospodarzem Powiatowych Eliminacji Turnieju piłki Nożnej o Puchar Tymbarku. Wspólnie z gospodyniami walczyliśmy o awans do finału wojewódzkiego w kategorii U-12 dziewcząt.

Naszą szkołę reprezentowały: Małgorzata Olszewska, Oliwia Glińska, Aleksandra Konopka, Lena Mościcka, Oliwia Witkowska, Maja Mocarska. Po nerwowym początku pięknym strzałem wynik otworzyła Oliwia Witkowska, a naszym rywalkom przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, udało się wyrównać. Na uwagę w pierwszej połowie zasługuje obroniony karny przez naszą bramkarkę – Małgorzatę Olszewską. Druga połowa, to wyjście na prowadzenie po strzale Leny Mościckiej i stracona bramka w ostatniej minucie, po zamieszaniu podbramkowym. O awansie do dalszej fazy turnieju zdecydowały rzuty karne, w których musieliśmy uznać wyższość naszych rywalek (2:1). Mimo to z  gry naszych dziewcząt jesteśmy bardzo zadowoleni i za rok, już z większym doświadczeniem, postaramy się poprawić nasz wynik.