Pod okiem profesjonalistów

Poniedziałek, 12 marca, na długo zapisze się w pamięci radziłowskich “Jarzębinek”. Naszą szkołę odwiedzili bowiem przedstawiciele Zespołu Śpiewaczego z Turośli, który jest jednym z najlepszych zespołów działających w obszarze Kurpiowskiej Puszczy Zielonej i którego występy mogliśmy podziwiać podczas Zapustów Radziłowskich, zarówno tegorocznych, jak i z lat poprzednich.

Pod okiem profesjonalistów czwartoklasiści ze szkolnego zespołu “Jarzębinki” szlifowali swój artystyczny warsztat oraz uczyli się ludowej kurpiowskiej piosenki przy akompaniamencie niezrównanego mistrza harmonii pedałowej- Pana Jana Kani oraz szefowej Gminnego Ośrodka Kultury w Turośli- Pani Iwony Potaś. Cenne wskazówki i tajniki ludowej muzyki na pewno wykorzystamy w dalszej pracy.

Jako organizator spotkania dziękuję przedstawicielom Zespołu Śpiewaczego za pozytywną odpowiedź na moje zaproszenie, przyjazd do naszej szkoły, bezinteresowną pomoc i wspaniałe warsztaty, które zachwyciły dzieci. Dziękuję także Panu Zbigniewowi Mroczkowskiemu za- jak zwykle-  mistrzowską dokumentację fotograficzną oraz Pani Hannie Rogowskiej za słodki poczęstunek dla “Jarzębinkowych” gości.

Elżbieta Jurska

 

5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *