Otwarci na kulturę

W ramach realizacji przez Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy projektu pt. „Otwarci na kulturę”, dofinansowanego przez Fundację PZU grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach kulturalnych na temat :”Bitwa pod Grunwaldem w filmie i malarstwie” oraz „Wartości w życiu Małego Księcia”

W ramach realizacji przez Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy projektu pt. „Otwarci na kulturę”, dofinansowanego przez Fundację PZU  12 marca 2018 roku znaczna grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach  kulturalnych na temat :”Bitwa pod Grunwaldem w filmie i malarstwie” oraz „Wartości w życiu Małego Księcia”. Podczas warsztatów uczestnicy obejrzeli  fragment filmu pt. „Krzyżacy” przedstawiający bitwę pod Grunwaldem, a następnie wypowiadali się na temat okoliczności i przebiegu walk. W kolejnej części obejrzeli obraz Jana Matejki Bitwa pod Grunwaldem i wysłuchali komentarza na temat okoliczności powstania dzieła i głównych postaci przedstawionych na obrazie. Uczniowie wykonywali zadania polegające na uzupełnieniu brakujących informacji o bitwie pod Grunwaldem oraz głównych bohaterach  przestawionych na obrazie.

W drugiej części dotyczącej lektury uczestnicy słuchali utworów muzycznych związanych tematycznie z książką A. Saint – Exuperyego pt. „Mały Książę”. Następnie wykonywali  zadania dotyczące w/ w lektury obowiązkowej w kl. VII. Rozwiązywali krzyżówki, odczytywali przesłanie i poszukiwali wartości , które liczyły się w życiu głównego bohatera.

Warsztaty prowadziły:

  1. Bożenna Malinowska
  2. Dorota Nerkowska

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *