Obchody Światowego Dnia Ziemi

Ziemia, jest z kolei trzecią planetą od Słońca. Jest w kształcie elipsoidy obrotowej. Jest naszą żywicielką i matką, więc postarajmy się o to by jej nie zniszczyć. 22.04.01 obchodzony był “Dzień Ziemi”. W szkole odbył się również konkurs zatytułowany “Ekologia i my”. Organizatorem była kl. V A pod opieką pani. Elżbiety Rydzewskiej.

Konkurs trwał dwie godziny lekcyjne Brały w nim udział kl. od IV do VI. W komisji były panie: Dorota Nerkowska, Ewa Drzazgowska oraz pani Elżbieta Rydzewska.
Prowadzącymi były Katarzyna Mieczkowska, Sylwia Rogowska i Aneta Karwowska.
Było osiem konkurencji. Pierwsza konkurencja polegała na tym, by rozwiązać krzyżówkę. Hasłem krzyżówki był: “Światowy Dzień Ziemi “. Drugą konkurencją było zadawanie pytań pisanych przez uczniów. W tej konkurencji najlepszą klasą okazała się kl. VI A. Następna konkurencja to umieszczenie emblematów na mapie. Niektórym klasom sprawiło to trudność ale naszej drużynie nie. Kolejną konkurencją było przebieranie się za kogoś związanego z ochroną ziemi. Końcową konkurencją był ekologiczny makijaż. Makijaże były bardzo śmieszne i ładne, ale komisja wybrała jedną osobę z całej klasy. Za udział w konkursie były nagrody oraz dyplomy. Najlepszą klasą okazała się kl. VI B- I miejsce, natomiast II miejsce V A, a III miejsce VI A.

tekst: Katarzyna Mieczkowska kl. Va

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *