Obchody Dnia Zdrowia

Dnia 15. 06. 2021r. w s. nr 13 na 3 i 4 godz. lekcyjnej odbyły spotkania dla uczniów kl. IV-VIII poświęcone tematyce zdrowia.

Według Światowej Organizacji Zdrowia:  „Zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby, czy kalectwa, ale także stan pełnego, fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu (dobrego samopoczucia)”. W myśl tej definicji podczas tegorocznych obchodów Dnia Zdrowia mogliśmy porozmawiać na różnorodne tematy, m. inn jak dbać o swoją kondycję fizyczną             i psychiczną, jak dbać o swoje relacje interpersonalne, jak nie popaść w uzależnienia. Organizatorami spotkania była kl. VIII pod opieką wychowawczyni p. D. Nerkowskiej oraz p. pedagog. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grajewie p. G. Rodzeń oraz młodszy aspirant Jacek Smaługa.

Zaprezentowano:

  • Prezentację multimedialną „Sposoby na dobre samopoczucie”
  • Scenka profilaktyczna pt ” Wyloguj się w czas…”
  • Prezentację multimedialną: „Uzależnieniom mówimy „ nie” wykonaną przez zwycięzcę konkursu na najlepszą prezentację na w/w temat – Dominikę Dąbrowską, kl. VII
  • Ogłoszono i wręczono dyplomy i nagrody dla  zwycięzców szkolnego konkursu na prezentację i plakat profilaktyczny pt. „ Uzależnieniom mówimy „nie”.

 

I miejsce: Mateusz Rogowski, kl. VI b

II miejsce: Sylwia Zaniewska, kl. VII

III miejsce: Sara Borawska, kl. VII.

 

Współorganizatorami  konkursu profilaktycznego była Komenda Powiatowe Policji w Grajewie, Urząd Gminy Radziłów. Opiekunami konkursu w szkole była p. pedagog oraz nauczyciele plastyki p. D. Mroczkowska oraz p. M. Nietupska.

 

Podczas spotkania odbyła się również prelekcja prowadzona przez pracownika Komendy Powiatowej Policji  w Grajewie p. G. Rodzeń podsumowująca zdalne warsztaty  profilaktyczne  oraz dotycząca zagrożeń związanych z okresem wakacyjnym. Wcześniej -na 2 godz. lekcyjnej-  p. policjantka przeprowadziła również zajęcia w kl. I-III na temat bezpiecznych wakacji.

 

Dziękujemy serdecznie gościom –przedstawicielom KPP w Grajewie- za obecność podczas naszego spotkania i zaangażowanie w szerzenie treści profilaktycznych w naszej szkole. Składamy podziękowanie dla Urzędu Gminy Radziłów za współorganizowanie konkursu profilaktycznego i sfinansowanie nagród dla uczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *