Meteorolog Przyszłości i Ambasador IMGW-PIB

Zaangażowanie naszego środowiska zaowocowało ogólnopolskim sukcesem

21 czerwca  2022 roku zostały ogłoszone wyniki III etapu Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez IMGW pt. ” Jedna Planeta”.
 Na podstawie liczby wysłanych raportów nasza szkoła spośród 1111 zgłoszonych szkół zakwalifikowała się  do finału.  Od 16 maja do 10 czerwca pięciu  uczniów z klas siódmych  codziennie prognozowało  wartość minimalnej temperatury na noc i maksymalnej temperatury  na dzień oraz opady dla stacji synoptycznej w Białymstoku na podstawie map synoptycznych, numerycznych, meteogramów i radarów . Za każdy element prognozy przyznawane były punkty . Liczyła się trafność w zanotowaną  przez stację wartość temperatury i wystąpienie lub brak opadów. Granica błędu była niewielka, tylko 0,5 stopnia.
W III etapie brało udział 100 uczniów z dwudziestu szkół.
Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Ciecierska, Kinga Mocarska, Julka Grzymkowska, Weronika Mroczkowska, Karolina Wykowska i Mateusz Rogowski.
Uczeń  kl. VII B Mateusz Rogowski uplasował się wśród finalistów na 5 miejscu i  uzyskał tytuł
 Meteorologa Przyszłości i Ambasadora IMGW- PIB”.
Gratulujemy  Mateuszowi tak wysokiego wyniku i życzymy  sukcesów w kolejnych konkursach.
Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy wspierali naszą szkołę poprzez wysyłanie raportów oraz promowanie konkursu na portalach społecznościowych poprzez szkolną telewizję internetową pod kierunkiem p. Zbigniewa Mroczkowskiego .
Szkolny koordynator konkursu- Bożenna Malinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *