Laureat międzynarodowego festiwalu filmowego

W tym roku do finału zakwalifikowało się 90 filmów z Polski, Niemiec, Irlandii, Ukrainy, Kanady, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwajcarii, Iranu i Austrii. Laureatami zostali twórcy z Polski, Hiszpanii i Irlandii. W gronie nagrodzonych znalazł się stworzony w 2017 film „Życie jest piękne” (reż. Monika Mocarska/prod. ART Radziłów Crew)

Film twórców z grupy Art Radziłów CREW został  laureatem 34. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Dozwolone do 21 / Up to 21. To już dziesiąty filmowy sukces ARC w 2017 roku.

W tym roku do finału zakwalifikowało się 90 filmów z Polski, Niemiec, Irlandii, Ukrainy, Kanady, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwajcarii, Iranu i Austrii.  Laureatami  zostali twórcy z Polski, Hiszpanii i Irlandii. W gronie nagrodzonych znalazł się stworzony w 2017 film „Życie jest piękne” (reż. Monika Mocarska/prod. ART Radziłów Crew).

23 września w Warszawie odbyła się gala finałowa festiwalu. To wyjątkowa data. Z kilku powodów. Między innymi to właśnie 23 września odbył się znany dla wszystkich polskich filmowców – Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Dozwolone do 21 / UP TO 21 to konkurs adresowany do młodych twórców filmowych poniżej 21 roku życia.

Obecnie w Szkole Podstawowej w Radziłowie realizowane są zajęcia rozwijające kreatywność. Dwie grupy szóstoklasistów rozpoczęły realizację dwóch projektów filmowych. Wkrótce ruszą zajęcia także z młodzieżą starszą. Zajęcia prowadzi Zbigniew Mroczkowski – opiekun artystyczny ART  Radziłów CREW– grupy filmowej, która powstała w radziłowskim gimnazjum w 2014 roku.

foto: fb/upto21
5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *