Końcoworoczne uroczystości

Ostatni piątek czerwca to szczególny dzień we wszystkich polskich szkołach. Wyczekują go od dawna i uczniowie, i nauczyciele, i rodzice, bo od tego dnia rozpoczynają się wakacje- czas wypoczynku, relaksu i pełnej beztroski. Odchodzą na bok wszystkie szkolne obowiązki, a każdy dzień jest po to, aby go bezstresowo, ale też i bezpiecznie przeżyć, chwytając słońce i ciepło pełnymi garściami.

Również i w naszej szkole ten dzień był inny od wszystkich. Sala gimnastyczna, korytarze i sale lekcyjne zaroiły się od pięknie ubranych, uśmiechniętych i szczęśliwych dziewczyn i chłopców, zarówno tych młodszych, jak i starszych, dzierżących w rękach wiązanki kwiatów lub pięknie zapakowane czekoladki. Wielu uczniom towarzyszyli równie odświętni i radośni rodzice. Uroczystość została podzielona na dwie części- o godz. 9.00 świętowali starszacy, a o godz. 11.00- przedszkolaki i uczniowie klas I-III. Po spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie wszystkich klas udali się do swoich sal na spotkania z wychowawcami, którzy wręczyli wychowankom świadectwa promocji do klas programowo wyższych.

Poza standardowymi punktami tego rodzaju uroczystości były punkty szczególne, można by rzec kulminacyjne, czyli pożegnania uczniów najstarszych roczników- ósmoklasistów, trzecioklasistów oraz „zerówkowiczów”.  Ci pierwsi pożegnali szkołę na zawsze, drudzy- pożegnali tzw. pierwszy etap edukacyjny, by już od września zacząć  naukę w klasie czwartej, zaś ci ostatni zakończyli beztroski okres przedszkolny, by już w nowym roku podjąć naukę w szkole podstawowej. Każda z tych przełomowych grup przygotowała część artystyczną, by wierszem i piosenką oraz tańcem podziękować nauczycielom i wychowawcom za trud nauczania i wychowywania. Ośmoklasiści dziękowali swoim wychowawczyniom, dyrekcji, rodzicom, swoim młodszym koleżankom i kolegom. Były kwiaty, upominki, wzruszające gesty i ciepłe słowa. Tu i ówdzie zakręciły się w oczach łzy, a nawet popłynęły wartkim strumieniem. Później żegnali się trzecioklasiści i zerówkowicze. Ci pierwsi przedstawili scenki dramowe, których najważniejszym przesłaniem była diagnoza o zmęczeniu nauką i zalecenie dłuższego odpoczynku. Maluchy z grupy 6a wykonali piękne tańce ludowe, zaś przedszkolaki z grupy 6b- zaśpiewali wzruszające piosenki i zatańczyli taniec współczesny. Wszystkie grupy nagrodzono gromkimi brawami.

Piątek, 24 czerwca był też ostatnim dniem pracy Pani Bożeny Bieńkowskiej, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Za wieloletnią pracę podziękowania Pani Bożenie złożyli Dyrektor szkoły- Pani Aneta Michałowska oraz Wójt Gminy Radziłów- Pan Krzysztof Milewski.

Sumując, miniony piątek to dzień, który na długo zapisze się w pamięci całej społeczności szkolnej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radziłowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *