Ja w internecie – grant na szkolenia

„Ja w Internecie” – bezpłatne szkolenia dla mieszkańców gmin

Gmina Radziłów  uzyskała blisko 30 tysięcy złotych grantu na realizację „Ja w Internecie” – programu bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców gmin.

Program „Ja w Internecie” służy zwiększeniu umiejętności internetowych mieszkańców, bezpieczeństwa w Internecie i ich pozycji na rynku pracy.

Program zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin.

Legalna Kultura zapewnia wsparcie dydaktyczne i organizacyjne na każdym etapie projektu.

 Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa Dzięki programowi „Ja w Internecie” gmina wprowadzi część mieszkańców w świat Internetu, pokaże jak funkcjonują social media, jak załatwiać codzienne sprawy w sieci i kontaktować się za pomocą Internetu. Dla bardziej zaawansowanych cenne będą umiejętności czy wiedza pozwalająca chronić dzieci przed niepożądanymi treściami. Celem programu jest również zwiększenie dostępu mieszkańców do kultury, edukacji i informacji z legalnych źródeł. Tematy szkoleń są dopasowane do potrzeb mieszkańców. Gmina Radziłów wybrała  trzy spośród siedmiu obszarów tematycznych: Rodzic w Internecie,  Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych.

Zanim rozpoczną się szkolenia dla mieszkańców, Fundacja Legalna Kultura przeszkoli lokalnych instruktorów (osoby z doświadczeniem dydaktycznym). Dzięki temu gmina stworzy lokalną kadrę instruktorską, która po zdobyciu nowych kompetencji będzie mogła prowadzić szkolenia również po zakończeniu projektu.

W szkoleniach organizowanych w gminach mogą uczestniczyć dorośli mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 25 lat. Program jest otwarty dla osób niepełnosprawnych, wykluczonych elektronicznie, bezrobotnych). Szkolenia dostosowane będą do stopnia wiedzy uczestników. Nabór rozpocznie się już 10 września 2018r.

 

 

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *