Gody 2007

Miejski Dom Kultury w Szczuczynie i Starostwo Powiatowe w Grajewie byli organizatorami V Powiatowego Międzyszkolnego Przeglądu Widowisk Kolędniczych “Gody 2007”

Miejski Dom Kultury w Szczuczynie i Starostwo Powiatowe w Grajewie byli organizatorami V Powiatowego Międzyszkolnego Przeglądu Widowisk Kolędniczych “Gody 2007” w Szczuczynie. W Przeglądzie wzięło udział 13 zespołów (294 uczestników) z Łomży, Danówka, Rudy, Słucza, Rydzewa k.Rajgrodu, Ławska, Rajgrodu, Niedźwiadnej, Bzur i Szczuczyna. Nie zabrakło także grupy teatralnej z naszej szkoły.

Występy oceniało jury w składzie:

  • Teresa Pardo – Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży,
  • Maria Ostrowska i Maria Wykrętowicz – Miejski Dom Kultury w Szczuczynie.

W kategorii teatrów wiernych tradycji I miejsce przyznano zespołowi “Mali Szczuczyniacy” z Miejskiego Domu Kultury  za widowisko “Herody”.

W kategorii teatrów czerpiących z tradycji ludowej I miejsce otrzymał zespół “Promyk” ze Szkoły Podstawowej w Ławskuza “Bożonarodzeniowe jasełka” .

Drugie miejsce przyznano zespołowi “Gwiazdki Betlejemskie” z Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie za jasełka “Narodzenie Pańskie”.

Trzy równorzędne trzecie miejsca otrzymały:

“Rude Trzpioty” ze Szkoły Podstawowej w Rudzie za widowisko “Znak z nieba”,

“Promyczki z Dwójki” ze Szkoły Podstawowej w Łomży za “Jasełka 2007″oraz “Niedźwiadki” ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej za “Jasełka z pasterzami”

Puchary dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe w Grajewie. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy uczestnictwa.

wykorzystano: http://www.zyciegrajewa.pl/?id=show&kat=arty&numer=1501

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *