Eliminacje szkolne Turnieju BwRD

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej ten ma na celu podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

W połowie marca rozpoczęły się eliminacje klasowe, które posłużyły wyłonieniu osób, które mają największą wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się rowerem.
23 marca odbył się finał eliminacji szkolnych, w którym to uczniowie walczyli o możliwość reprezentowania szkoły podczas zawodów powiatowych. Do rywalizacji przystąpili (w kolejności alfabetycznej):

  1. Mariusz Dąbrowski (VIa)
  2. Mateusz Dobrzycki (IVa)
  3. Szczepan Ekstowicz (IVb)
  4. Mariusz Jurski (IVb)
  5. Weronika Kaszak (IVa)
  6. Emilia Mroczkowska (IVb)

O wynikach końcowych decydowało miejsca zdobyte podczas rozwiązywania testów oraz jazdy po torze sprawnościowym. Po części praktycznej okazała się niezbędna dogrywka pomiędzy Szczepanem Ekstowiczem a Mariuszem Dąbrowskim. Ona to ostatecznie rozstrzygnęła o składzie naszej drużyny. Nietrudno się domyślić, iż w składzie pojawić się musieli najmłodsi – czwartoklasiści. Oto skład drużyny (wg zajętych miejsc):

  1. Mateusz Dobrzycki
  2. Emilia Mroczkowska
  3. Szczepan Ekstowicz

Szczególne wyrazy uznania należą się wszystkim czwartoklasistom, gdyż oni to dotarli najwyżej podczas kolejnych etapów turnieju.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *