“EKOLOGIA W UNII – MY W UNII”

Zakończył się turniej A21 POLEKO 2003 szkolnych zespołów, które uczestniczyły w internetowym konkursie “Ekologia w Unii – My w Unii”.

Piętnaście 5 osobowych zespołów zakwalifikowanych do finału odpowiadało na pytania unijnych ekspertów. Rywalizacja była zacięta i pełna emocji. Każdy chciał zwyciężyć i odnieść sukces. Wszyscy zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani. Poziom wiedzy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z zakresu historii integracji europejskiej, unijnego prawa i polityki ekologicznej UE zaskoczył jurorów.

Do wyłonienia zwycięzców wśród szkół podstawowych i gimnazjalnych potrzebna była dogrywka.

W grupie szkół podstawowych klasyfikacja wyglądała następująco;
– Eko-Piła z Zespołu Szkół nr 3 w Pile – I miejsce
– Euroludki SP w Besku (woj. podkarpackie) – II miejsce
– Kwiatki Zespól Szkół nr 3 w Pile – III miejsce
– Zespół R z SP w Radziłowie (woj. podlaskie) i Zielone Tygrysy z SP w Kielnarowej (woj.podkarpackie) – ex quo IV miejsce

Wśród szkół średnich najlepsze były zespoły:
– Lwy – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdwinie (woj. zachodnio-pomorskie) – I miejsce
– REAL – Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku ( woj. podkarpackie) – II miejsce
– Kolibry – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdwinie – III miejsce
– Yelonki – II Liceum Ogólnokształcące z Rzeszowa – IV miejsce
– BUFU 2003 – II Liceum Ogólnokształcące z Rzeszowa – V miejsce

Laureaci wygrali cenne nagrody – komputery przenośne wraz z bogatym wyposażeniem ufundowane przez Narodowy Fundusz.
Nagrody finalistom wręczyli zastępca prezesa NFOŚiGW Jerzy Małachowski i zastępca MTP Grzegorz Turkiewicz.