Debata nad matematyką

„Zmiany w zakresie realizacji programów szkolnej matematyki” – pod takim tytułem odbywa się w dniach 16 – 17 maja br. w SP Nr 2 w Grajewie konferencja matematyczna. W spotkaniu udział bierze 30 nauczycieli ze szkół podstawowych i gimnazjów z Grajewa i okolic. Konferencję poprowadzi p. Marek Pisarski, kierownik Pracowni Dydaktyki Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku. W konferencji wzięła udział również nauczycielka matematyki z naszej szkoły – Bogumiła Brzostowska.

Przewodnimi tematami konferencji będzie m.in. dostosowanie metod nauczania do standardów wymagań, przyczyny trudności i niepowodzeń uczniów podchodzących do sprawdzianów i egzaminów kończących poszczególne etapy kształcenia, czy jak przygotować uczniów do zmian w materiale i celach kształcenia matematycznego.

Imprezę zorganizowali Burmistrz Grajewa i dyrekcja SP Nr 2 w Grajewie.

– Konferencja planowana była od wielu lat. Zależy nam na wskazaniu czego należy nauczyć w szkole podstawowej, by uczeń sprawdzał się w gimnazjum oraz czego uczyć w gimnazjach, by uczeń był przygotowany w szkole średniej. Jednocześnie tematyka konferencji nawiązuje do zmian w podstawie programowej z matematyki – powiedziała Urszula Mazurek, dyrektor SP Nr 2 w Grajewie.

za: http://www.e-grajewo.pl/view_right.php?site=wiadomosci&id=2789

 

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *