Betlejemskie Światło Pokoju przybyło do Radziłowa

Betlejemskie Światło Pokoju przybywa do Polski każdego roku z groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni.

W tym roku  przebiega pod hasłem: “Odważ się być dobrym”. Nawiązując do cytatu z Księgi Rodzaju – “A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre”, rozumiemy je jako “bądź dobrym człowiekiem” oraz “czyń dobro”. Wymaga to od nas wielkiej odwagi i szczerych chęci. Dzisiejszy świat nie promuje poprawnych postaw, zanika kultura społeczna, moralność. Często czynienie dobra jest niepopularne, wręcz niepożądane. Hasło “Odważ się być dobrym” to nawołanie, podkreślenie by szukać w sobie dobra, którym można dzielić się z innymi.

21 grudnia przedstawiciele naszej drużyny harcerskiej uczestniczyli w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju, które odbyło się w Goniądzu.  Podczas  uroczystego ogniska cztery harcerki z naszej drużyny: Ania Kanicka, Dominika Konopka, Weronika Mordasiewicz i Ania Statkiewicz  złożyły uroczyste ślubowanie harcerskie  i otrzymały  krzyże. To bardzo ważna chwila  w życiu każdego harcerza i opiekuna. Są one pierwszymi harcerkami, które złożyły przyrzeczenie i mogą zdobywać kolejne stopnie harcerskie. Gratuluję dziewczynom i  mam nadzieję na dalszą owocną współpracę. Betlejemskie Światło Pokoju  przybyło do Radziłowa mimo tak silnego mrozu. Harcerze  będą  Go  roznosić wśród mieszkańców naszej parafii  w dniach 22 i 23  grudnia.

Niech na każdym wigilijnym stole zapłonie betlejemski ogień, a jego płomień ogrzeje nasze serca w tę jedyną i niepowtarzalną noc narodzenia pańskiego.

Opiekun drużyny: B. Malinowska

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *