Atrakcje Torunia i Centrum Chemii w Małej Skali

19-20 marca 2018 r. 35 – osobowa grupa uczniów oddziałów gimnazjalnych i klas VII Szkoły Podstawowej w Radziłowie uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Torunia.

Powtórzenie i  wykonanie najważniejszych doświadczeń chemicznych podstawy programowej gimnazjum towarzyszyło uczniom przez kolejne dwa dni. W poniedziałek, po zwiedzaniu Starówki Torunia miały miejsce zajęcia laboratoryjne, poświęcone m.in. otrzymywaniu wodoru, procesowi destylacji itd. Po zajęciach uczniowie własnoręcznie wykonali mydło używając oryginalnych produktów, dodając wybrane zapachy, barwniki i ozdoby. Wtorek rozpoczął się zakupami pierników i pamiątek. Potem odbyły się 3 – godzinne zajęcia laboratoryjne, w trakcie których uczniowie przeprowadzali elektrolizę wody, rozkład perhydrolu a na koniec używając swoich smartfonów rozwiązywali test Kahoot.

Zajęcia w Centrum Chemii w Małej Skali prowadził pan Piotr Wróblewski. Dzięki jego zaangażowaniu i podejściu do uczniów warsztaty przebiegały w bardzo przyjemnej atmosferze.

Ostatnią atrakcją przed obiadem i wyjazdem była wizyta w w Manufakturze Słodyczy. Uczestnicy obejrzeli pokaz wytwarzania cukierków i własnoręczni kręcili lizaki.

Najważniejszy cel wycieczki, czyli nabycie umiejętności manualnych posługiwania się sprzętem laboratoryjnym dzięki własnoręcznemu eksperymentowaniu w technice małej skali został osiągnięty. Uczniowie sprawowali się super, a opiekę nad nimi pełnili: pan Zdzisław Koniecko, pani Bożenna Malinowska i pani Aneta Michałowska.

5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *