ZDOBYWCY NOWEJ PLANETY

Każdy z widzów otrzymał bezpłatny, konkursowy kupon ekologiczny

20 stycznia 1997 r., w kinie “RELAX” w Grajewie odbyło się przedstawienie pt. “Zdobywcy nowej planety”. Z naszej szkoły spektakl obejrzało 60 osób: uczniowie klasy Va i Vb, czterej opiekunowie oraz zwycięzca konkursu matematycznego z grudniowego wydania gazetki – Karol Borawski.

Przedstawienie rozpoczęło się o godz. 10.30 i trwało 1,5 godziny. Akcja “Zdobywców nowej planety” działa się 2041 r. na planecie Perseusz. Bohaterowie to król Perseusza, jego dwaj poddani oraz Ziemianka – Ola. Czynny udział w przedstawieniu brała również publiczność, która uczestniczyła m.in. w “ziemskiej leśnej dyskotece”, prowadzonej przez jedyną aktorkę – Oleńkę.
Przed spektaklem każdy z widzów otrzymał bezpłatny, konkursowy kupon ekologiczny. Po przedstawieniu odbyło się losowanie 3 kuponów z nazwiskami zwycięzców.
Szczęście w losowaniu miał i tym razem nasz kolega- Karol Borawski. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe kasety z nagraniem bajki pt. “Kraina mądrości”. Upominki wręczył szczęśliwcom sam św. Mikołaj.
Nie wiadomo z jakiego powodu, być może chodzi o walory artystyczne przedstawienia, na sali zgromadziło się tylko 130 osób (razem z nami). A szkoda, bo widowisko było dosyć ciekawe, o czym świadczyły głośne i gromkie brawa. Maluchy były bardzo zadowolone, gdyż Ola rzucała w nich cukierkami.
Mimo, że chcąc wrócić do Radziłowa, widzowie musieli pchać szkolny autobus, to jednak przyjechali w wybornym nastroju.

źródło: Gazetka “Szkoła Óczy” Nr2/97 (14)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *