Zajęcia i akcje profilaktyczne dla uczniów i przedszkolaków organizowane we współpracy z Komendą Powiatowej Policji w Grajewie

Od listopada odbywają się zajęcia profilaktyczne dla uczniów prowadzone przez p. Grażynę Rodzeń (pracownika KPP w Grajewie, Wydział Prewencji) podczas godzin wychowawczych. Są one realizowane zdalnie za pomocą platformy Teams.
Tematem spotkań jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci. Pani policjantka szczegółowo omawia zagrożenia związane z Internetem, a zwłaszcza problem cyberprzemocy, „ hejtu”. Zajęcia cały czas są realizowane. Uczestniczyły w nich kl. V, VI, VII, VIII. Wcześniej zajęcia o podobnej tematyce były zrealizowane w kl. I-III.
Składamy serdeczne podziękowania dla pani Grażyny za prowadzone zajęcia w naszej szkole.

Poniżej znajduje się link -film na temat „hejtu”

W ramach współpracy z KPP w Grajewie nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Bezpieczne ferie 2021”. Przedszkolaki z wszystkich grup wysłuchali bajki. „Uwaga na palce”, czytanej przez Wójta Gminy Radziłów i na podstawie tego słuchowiska wykonywali prace plastyczno-techniczne. Najładniejsze prace zostaną wysłane e-mailem na adres komendy.
Organizatorem akcji byli: KPP w Grajewie, Starostwo Powiatowe w Grajewie, Burmistrz Miasta Grajewo, Szczuczyna, Wójt Gminy Radziłów.
Zachęcamy dzieci i rodziców klas młodszych do wzięcia samodzielnie udziału w w/w akcji, wszystkie potrzebne informacje znajdują się w poniżej.

https://grajewo.policja.gov.pl/po7/aktualnosci/70693,Zapraszamy-na-kolejna-bajke-profilaktyczna.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *