XV Finał Pucharu Kontaktów

Tradycją już stały się dobre lokaty naszych zawodników w turnieju najwyższej rangi

Łomżyński tygodnik społeczny “Kontakty” już od 15 lat jest organizatorem wielkiej tenisowej “uczty”. Jubileusz 15-lecia obchodzony w b.r. wypadł równie doskonale. W organizację turnieju wymiernie włączyły się oprócz Kontaktów, władze Miasta Łomży, OZTS, WSZS oraz szereg przedsiębiorstw i firm z woj. łomżyńskiego. Jubileuszowy Turniej rozegrany został w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr. 9. Zgromadził 96 zawodniczek i zawodników reprezentujących 8 rejonów szkolnego Związku Sportowego. Warto również wspomnieć, że br. Był rekordowy pod względem liczby startujących w eliminacjach szkolnych, gminnych, rejonowych, startowało ponad 6000 zawodniczek i zawodników.
Tradycją już stały się dobre lokaty naszych zawodników w turnieju najwyższej rangi. Tenisiści UKS przy SP Radziłów nie zawiedli i tym razem. Życiowy sukces odniósł Łukasz Dąbrowski VIb zajmując 2 msc. Łukasz w doborowym towarzystwie przegrał tylko finałowy pojedynek z Sebastianem Kućmierowskim wielokrotnym zwycięzcą i finalistą turniejów ogólnopolskich. Mniej szczęścia miał inny czołowy zawodnik naszej szkoły Artur Grądzki. Mimo awansu do turnieju tzw. “kuchennymi drzwiami” walczył bardzo ambitnie lecz silni rywale w początkowych rundach zamknęli mu drogę do ósemki najlepszych.
Wszyscy zawodnicy startujący w tegorocznym turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki i kalendarze. Oprócz w/w upominków sponsorzy ufundowali wspaniałe nagrody spośród których Łukasz wybrał markową deskę do tenisa stołowego. Po rozdaniu dyplomów i nagród przy dźwiękach marsza triumfalnego Verdiego zwycięscy opuszczali gościnne mury SP nr.9 w Łomży. Fotoreportaż z 15 Jubileuszowego Turnieju “kontaktów” zamieszczony zostanie w w/w tygodniku dn.19.III.98. Wszystkich sympatyków tenisa stołowego odsyłamy do tego numeru, gdyż ukazuje on wielkie młode talenty, o których zapewne jeszcze nie raz usłyszymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *