Wycieczka do BPN

Celem wycieczki było poznanie życia bobrów w środowisku wodno-lądowym

Biebrzański Park Narodowy jest największy wśród polskich parków narodowych. Zajmuje powierzchnię blisko 60 tys. ha, a odległość między jego krańcami to prawie 100 km. Powołany został w roku 1993. Siedziba Biebrzańskiego PN znajduje się w Osowcu-Twierdzy. Obejrzeć w niej można stałe ekspozycje przyrodnicze oraz zmieniające się wystawy.

Dnia 14.03.2006 r. odbyła się wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego. W wycieczce uczestniczyło 50 uczniów z klas I-VI i 4 nauczycieli.

Celem wycieczki było poznanie życia bobrów w środowisku wodno-lądowym. Na początku odbyło się spotkanie z pracownikami Biebrzańskiego PN-p.Katarzyną Nowicką, Ewą Wiotr,i p.Sieńko. Uczniowie pod opieką pracowników zwiedzali siedzibę parku oglądali wystawę zwierząt, ptaków.

W sali konferencyjnej uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli film pt “Życie bobrów” (panowała cisza jak makiem zasiał). Pod kierunkiem pracowników parku uczestnicy wycieczki udali się na wycieczkę, ścieżkę turystyczną. Na śniegu rozpoznali tropy zająca, wilka, łosia i oglądali żeremia bobrów, gałązki i drzewa ścięte przez nich. Rozpoznali tez rośliny znajdujące się w parku.

Z wieży oglądali panoramę parku. Wesoło bawili się podczas gier i zabaw dydaktycznych. Najlepsi otrzymali dyplomy ,, Znawcy bobrów”. W czasie wycieczki wykonano wiele zdjęć upamiętniających pobyt w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Opiekunowie wycieczki:

  1. Elżbieta Rydzewska
  2. Elżbieta Farfułowska
  3. Barbara Grądzka
  4. Danuta Gwiazdowska

foto: Emilia Mroczkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *