Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. MS „Piłsudski”

Piątego grudnia   grupa uczniów klas szóstych i  siódmych z naszej szkoły i Szkoły Podstawowej w Słuczu uczestniczyła we wspólnym  wyjeździe do Białegostoku w celu udziału w zajęciach edukacyjnych na temat :”Jak to z pieniądzem było…”, “Polskie symbole narodowe”. Zajęcia odbyły się w Podlaskim Muzeum Historycznym, których celem było:  poznanie  historii pieniądza jako środka płatniczego,   pojęcia  numizmatyka oraz  podstawowych  pojęć z jej zakresu. Uczestnicy mieli możliwość zaprojektowania również  własnej  monety.

W zajęciach dotyczących polskich symboli narodowych uczniowie przypomnieli czym są symbole narodowe, kiedy i jak się ich używa oraz gdzie można je spotkać. Poznali także tradycje związane z polskimi symbolami narodowymi: flagą, godłem oraz hymnem. Podczas  zajęć plastycznych mogli utrwalić swoją wiedzę i wykazać się  kreatywnością.

W Muzeum Wojska Polskiego obejrzeli wystawę umundurowania i uzbrojenia żołnierskiego oraz  przenieśli się  w wirtualny teatr historii na temat MS “Piłsudski”. Udali się wirtualną podróż na pokładzie najwspanialszego polskiego transatlantyku MS „Piłsudski”. Dzięki technologii VR odbyli niezapomniany rejs po Atlantyku oraz zanurzyli się w pełen magicznych przeżyć świat eleganckich wnętrz i opowieści o statku, który był dumą międzywojennej Polski.

 

Organizatorem wyjazdu była  p. B. Malinowska , a opiekę sprawowały również p. B. Brzostowska i p. K. Wysocka .

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *