Sprzątanie Świata

Przeprowadzona po raz kolejny 23 edycja akcji “Sprzątanie Świata”- Polska 2016 r. przebiegała pod hasłem “Podaj dalej … drugie życie odpadów”

16 września 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców uczestniczyli w sprzątaniu naszej miejscowości.Przeprowadzona po raz kolejny 23 edycja akcji “Sprzątanie Świata”- Polska 2016 r. przebiegała pod hasłem “Podaj dalej … drugie życie odpadów”. W sprzątaniu uczestniczyło 19 przedszkolaków i 141 uczniów z klas I-VI wraz z wychowawcami . Dzieci z młodszych klas zadbały o porządek wokół szkoły i na placu zabaw. Uczniowie z klas starszych zbierali śmieci na stadionie, w pobliskim lesie oraz na ulicach Radziłowa (ul. Karwowska, Szkolna). Celem nadrzędnym akcji szkolnej, organizowanej tradycyjnie w każdym roku jest ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim przejęciem.

Za okazaną pomoc w realizacji szkolnej akcji „Sprzątanie Świata – 2016” serdecznie dziękujemy dla Urzędu Gminy w Radziłowie za zakup worków i rękawic, oraz Dyrekcji szkoły i nauczycielom uczestniczącym w akcji .

Lider do spraw ekologii

Elżbieta Wróblewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *